Հայաստանի հավաքականը Ազգերի լիգայում հաղթելու համար 2,25 մլն եվրո չի ստացել. Արմեն Մելիքբեկյան (տեսանյութ)
Քիչ առաջ ավարտվեց Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանի հեռավար մամուլի ասուլիսը:
Հայկական ֆուտբոլի ղեկավարը պատասխանեց մեդիայի ներկայացուցիչներին հետաքրքրող հարցերին: «Ա1+» հեռուստաընկերությունը պարոն Մելիքբեկյանին երկու հարց էր ուղղել.
- Ինչով եք բացատրում Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի վերջին ամենախայտառակ պարտությունը և մինչև երբ պետք է այդ թիմը վստահեք անփորձ, բարձր որակավորում չունեցող մարզիչների:
- Հայաստանի ֆուտբոլային քարտեզը շարունակում է մնալ շատ աղքատիկ: Կապանը զրկվեց իր թիմից, չնայած այն այնքան էլ կապանյան չէր: Թիմերը հիմնականում կենտրոնացած են Երևանում: Իսկ ահա մոտակա շատ քաղաքներում չգիտես ինչու դրանք բացակայում են: Հատկապես ցավ է պատճառում մեծ պատմություն ունեցող Աբովյանի «Կոտայքի» բացակայությունը: Չե՞ք գտնում, որ պետք է ընդլայնել Հայաստանի ֆուտբոլային քարտեզը, թիմեր ստեղծել բոլոր այն քաղաքներում, որտեղ կան մարզադաշտեր: Այդ ուղղությամբ ՀՖՖ արդյոք տանում է գործնական աշխատանքներ տեղի իշխանությունների, ղեկավարների և այլնի հետ:

Армения не получила 2,25 млн евро за победу в Лиге наций: Армен Меликбекян (видео)
Недавно завершилась онлайн пресс-конференция президента Федерации футбола Армении Армена Меликбекяна.
Глава армянского футбола ответил на вопросы, интересующие представителей медиа. Телекомпания «А1+» адресовала господину Меликбекяну два вопроса:
- Чем вы объясняете последнее самое позорное поражение молодёжной сборной Армении и доколе будете доверять эту команду неопытным, не имеющим высокой квалификации тренерам?
- Футбольная карта Армении продолжает оставаться бедной. Капан лишился своей команды, хотя она и не была такой уж капанской. Команды в основном сконцентрированы в Ереване. А в очень многих близлежащих городах непонятно почему они отсутствуют. Особенно больно отсутствие имеющего большую историю абовянского «Котайка». Не считаете, что нужно расширить футбольную карту Армении, создать команды во всех тех городах, где есть стадионы. Проводит ли ФФА практическую работу в этом направлении с местными властями, руководством и др.?