«Օրինաց երկիր»-ը հերքում է Արթուր Բաղդասարյանի անունից տարածված հայտարարության իսկությունը․ լրացված
«Օրինաց երկիր» կուսակցության խորհրդի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի անունից տարածված հայտարարությունը, թե Բաղդասարյանը միանում է վարչապետի հրաժարականը պահանջող կուսակցություններին, կեղծ է: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՕԵԿ մամուլի խոսնակ Վահե Թորոսյանը:
«Նման դիրքորոշում չկա, դա կեղծ տեղեկատվություն է: Քաղաքականություն վերադառնալու մասին որևէ որոշում դեռևս չի կայացվել»,- ասաց Թորոսյանը:
Արդեն տեղեկացրել ենք, որ տեղեկությունը հերքել է նաև «Հայրենիք»-ը:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 2-ին [email protected]
ինչպես տեղյակ եք ս.թ. նոյեմբերի 27-ին Մոսկվայում հանդիպեցի իմ վաղեմի գործընկեր, Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևին, ում հետ նոր իրողությունների լույսի ներքո քննարկեցինք համագործակցության մեխանիզմներն ու ուղղությունները:
Ամբողջ ընթացքում հետևել եմ քաղաքական գործընթացներին և գտնում եմ, որ այս օրհասական պահին Հայաստանն ունի յուրաքանչյուրիս կարիքը։
Երեկ հանդիպել եմ նաև «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանին և քննարկել հնարավոր համագործակցության ձևաչափերը։ Որոշում եմ կայացրել միանալ 17 կուսակցությունների պահանջին և կոչ անել բոլոր ուժերին համախմբվել այս օրակարգի շուրջ։
Համատեղ ջանքերով կարող ենք հանգուցալուծել երկրում հաստատված քաղաքական ճգնաժամը և դիմագրավել ծառացած մարտահրավերներին։

“Оринац еркир” опровергает подлинность заявления, распространенного от имени Артура Багдасаряна
Заявление, распространенное от имени председателя совета партии “Оринац еркир” Артура Багдасаряна о том, что Багдасарян присоединяется к партиям, требующим отставки премьер-министра, является ложным. Об этом Арменпресс сообщил пресс-секретарь партии “Оринац еркир” Ваге Торосян.
“Такой позиции нет, это ложная информация. Решение о возвращении в политику еще не принято”, - сообщил Торосян.
В электронном письме, отправленном с адреса [email protected] также упоминается, что Багдасарян встречался с лидером партии “Родина” Артуром Ванецяном. Информацию об этой встрече опровергает и партия “Родина”.
“Артур Ванецян никогда не встречался с Артуром Багдасаряном, ничего и никогда они не обсуждали. В информационных источниках появилась ложная информация, что Артур Багдасарян якобы встречался с председателем партии “Родина” Артуром Ванецяном и якобы обсуждались некоторые вопросы”, - написал представитель партии Арсен Бабаян.
2 декабря с электронной почты [email protected] было распространено заявление, что председатель партии “Оринац еркир” Артур Багдасарян встретился с председателем партии “Родина” Артуром Ванецяном и обсудил форматы возможного сотрудничества. “Я принял решение присоединиться к требованию 17 партий и призвать все силы объединиться вокруг этой повестки. Совместными усилиями мы сможем разрешить политический кризис в стране и противостоять всем вызовам”, - говорилось в заявлении.