Սանդիկովն ընտրվեց տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտ. հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ (տեսանյութ)
ՀՀ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Ալեքսեյ Սանդիկովը միաձայն ընտրվեց ԱԺ տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում: Ընտրությունը տեղի ունեցավ հանձնաժողովի դեկտեմբերի 2-ի արտահերթ նիստում:
«Սանդիկովի թեկնածությունն առաջարկել է քաղաքական մեծամասնությունը: Այլ առաջարկներ չկան: Դեմ, ձեռնպահ չկա: Պարոն Սանդիկովն այսուհետ հանձնաժողովի փոխնախագահն է»,- ասաց հանձնաժողովի նախագահ, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությա անդամ Միքայել Մելքումյանը:

Сандыков избран заместителем председателя постоянной комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции (видео)
Член фракции “Мой шаг” Национального собрания Республики Армения Алексей Сандыков единогласно избран председателем постоянной комиссии НС по региональной и евразийской интеграции. Выборы состоялись 2 декабря на внеочередном заседании комиссии.
“Кандидатуру Сандыкова выдвинуло политическое большинство. Других предложений не было. Г-н Сандыков сейчас является заместителем председателя комиссии”, - сказал председатель комиссии, член фракции “Процветающая Армения” Микаел Мелкумян.