011220HandipumVagharshakHarutyunyan
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 1-ին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նորանշանակ նախարար Վաղարշակ Հարությունյանին:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ ծանր փորձությունից հետո պաշտպանության ոլորտում բազմապատիկ աշխատանք է սպասվում և համոզմունք է հայտնել, որ Վաղարշակ Հարությունյանի ունեցած հարուստ ռազմական փորձն ու գիտելիքները մեծապես կնպաստեն գործընթացի արդյունավետ կազմակերպմանը:
Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ օրակարգային առաջնահերթություն է սեպտեմբերի 27-ին Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի հետևանքով անհայտ կորած և գերության մեջ հայտնված զինծառայողների ճակատագրերի հարցը, որին ուղղված են բոլոր ջանքերը:
Վաղարշակ Հարությունյանն ընդգծել է նախագահի կողմից բարձրացված հարցերի կարևորությունը՝ նշելով, որ Պաշտպանության բանակի բարձրագույն հրամկազմի և շահագրգիռ կառույցների հետ իրականացվում են բոլոր անհրաժեշտ գործողությունները:

Президент Арцаха принял министра обороны РА Вагаршака Арутюняна
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 1 декабря принял новоназначенного министра обороны Республики Армения Вагаршака Арутюняна.
Араик Аруюнян отметил, что после тяжелого испытания ожидается во много раз больше работы в сфере обороны, и выразил уверенность, что богатый военный опыт и знания Вагаршака Арутюняна внесут большой вклад в эффективную организацию этого процесса.
По словам президента Арутюняна, на повестке дня стоит вопрос о судьбе военнослужащих, пропавших без вести и оказавшихся в плену после развязанной Азербайджаном 27 сентября войны и на это направлены все усилия.
Вагаршак Арутюнян подчеркнул важность поднятых президентом вопросов, отметив, что с высшим командованием Армии обороны и заинтересованными структурами проводятся все необходимые мероприятия.