Որպես ՀՀ վարչապետ՝ ինձ վրա եմ վերցնում ստեղծված իրավիճակի ամբողջ պատասխանատվությունը. Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)
Կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հիշեցրեց՝ մի շարք նախարարների փոփոխություն է տեղի ունեցել: Նշեց, որ առաջիկայում սպասվում է Էկոնոմիկայի նախարարի փոփոխություն:
«Նախ ուզում եմ պաշտոնաթող գործընկերներին շնորհակալություն հայտնել իրենց ներդրած ջանքերի համար եւ նորանշանակ նախարարներին հաջողություն մաղթել իրենց գործունեության մեջ»:
Վարչապետը նշեց՝ ապրում ենք չափազանց դժվար ժամանակներ:
«Այսօրվա մեր հրամայականն է ապրել այս ծանր ժամանակը, եւ պետք է հաղթահարենք ժամանակը եւ նրա ծանրությունը: Որպես ՀՀ վարչապետ՝ ինձ վրա եմ վերցնում ստեղծված իրավիճակի ամբողջ պատասխանատվությունը: Բայց գիտակցում եմ, որ ինձ վրա է ոչ միայն մինչ օրս տեղի ունեցածի, այլեւ հետագա զարգացումների պատասխանատվությունը»:

Как премьер-министр РА я беру на себя всю ответственность за сложившуюся ситуацию: Никол Пашинян (видео)
На заседании правительства премьер-министр Никол Пашинян рассказал об изменениях, произошедших в исполнительном органе. Премьер-министр отметил, что сегодня проходит первое заседание обновленного правительства.
“Сменились министры обороны, иностранных дел, образования, науки, культуры, спорта, труда, социальных дел и по чрезвычайным ситуациям. В ближайшее время ожидается смена министра экономики”, - заявил премьер.
Премьер поблагодарил ушедших в отставку коллег за их усилия и пожелал успехов новоназначенным министрам.