Վարչապետը շարունակում է հանդիպումները գործարար դաշտի ներկայացուցիչների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է հանդիպումները գործարար դաշտի ներկայացուցիչների հետ՝ Հայաստանի տնտեսական ակտիվության, ներդրումային միջավայրի վերականգման հարցեր քննարկելու նպատակով:
Այսօր վարչապետը հանդիպել է «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության գլխավոր տնօրեն Կարեն Հարությունյանի, «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ վարչության նախագահ-գլխավոր տնօրեն Հրանտ Թադևոսյանի, «ՌԵՆՇԻՆ» շինարարական-ներդրումային ընկերության գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարությանի, «Նուշիկյան ասոցիացիա» ընկերության հիմնադիր նախագահ Գարեգին Նուշիկյանի հետ:
Քննարկվել են կառավարություն-գործարար միջավայր կապի ամրապնդմանը, ներդրումային ծրագրերի շարունակականության ապահովմանը, տնտեսական լավատեսության վերականգնմանը վերաբերող հարցեր: Ձեռք են բերվել կոնկրետ պայմանավորվածություններ:

Премьер-министр продолжает встречи с представителями бизнес сообщества
Премьер-министр Никол Пашинян продолжает встречи с представителями бизнес сообщества для обсуждения вопросов экономической деятельности в Армении и восстановления инвестиционного климата.
25 ноября премьер-министр встретился с генеральным директором “Электрические сети Армении” Кареном Арутюняном, генеральным директором ЗАО “Газпром Армения” Грантом Тадевосяном, генеральным директором строительно-инвестиционной компании “RENSHIN”, президентом-основателем Ассоциации “Нушикян” Эдуардом Марутяном.
Обсуждались вопросы, связанные с укреплением государственно-деловой среды, обеспечением преемственности инвестиционных программ и восстановлением экономического оптимизма. Достигнуты конкретные договоренности.