Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Փարիզի փոխքաղաքապետին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Փարիզի փոխքաղաքապետ Անուշ Թորանյանին:
Հանդիպմանը մասնավորապես խոսվել է Արցախի նկատմամբ սանձազերծված ադրբեջանաթուրքական շարունակվող ագրեսիայի, դրա հետևանքով ստեղծված իրավիճակի, ռազմական գործողությունների կիզակետում հայտնված արցախահայության աջակցության մասին:
Զրուցակիցները մտահոգություն են հայտնել Ադրբեջանի կողմից հրադադարը չպահպանելու, քաղաքացիական ենթակառուցվածքները և խաղաղ բնակչությանը թիրախավորելու առնչությամբ, ինչի հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներ:
Անդրադարձ է եղել նաև սփյուռքի, հատկապես, Ֆրանսիայի հայկական կառույցների կողմից կատարվող աշխատանքներին, ինչպես նաև Հայաստանի և Ֆրանսիայի վարչատարածքային մարմինների միջև փոխգործակցության խորացմանը:

Армен Саркисян принял вице-мэра Парижа (видео)
Поддержи А1+!Президент республики Армен Саркисян сегодня принял вице-мэра Парижа Ануш Торанян. Об этом сообщает управление по связям с общественностью аппарата президента Армении.
На встрече, в частности, говорилось о войне, развязанной против Арцаха и продолжающейся азербайджано-турецкой агрессии, об оказании содействия арцахскому армянству, оказавшемуся в эпицентре военных действий.
Собеседники выразили обеспокоенность в связи с тем, что Азербайджан не соблюдает режим прекращения огня, обстреливает гражданские инфраструктуры и мирное население, в результате чего есть жертвы и раненые.
Были затронуты и работы, проводимые армянскими структурами диаспоры, особенно Франции, а также углубление взаимодействия между административно-территориальными органами Армении и Франции.