Արման Թաթոյանն Անդրեա Վիկտորինին ներկայացրել է փաստեր խաղաղ բնակիչների նկատմամբ Ադրբեջանի զինված ուժերի վայրագությունների մասին
Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այսօր աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինի հետ։
Հանդիպման ընթացքում Արման Թաթոյանը ներկայացրել է փաստեր խաղաղ բնակիչների նկատմամբ Ադրբեջանի զինված ուժերի վայրագությունների ու հանցագործությունների, այդ թվում՝ արգելված զինատեսակների կիրառության, քաղաքացիական ենթակառուցվածքների ավերածությունների վերաբերյալ։
Պաշտպանը դեսպանին տեղեկացրել է, որ Հայաստանի բնակչության շրջանում կա 2 սպանված և 2 վիրավոր, ինչպես նաև առկա են վնասված տներ։ Ըստ Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպանի տվյալների՝ Արցախում կա առնվազն 40 սպանված և ավելի քան 120 վիրավոր:
Կողմերը ընդգծել են երկու կառույցների համագործակցության կարևորությունը և պայմանավորվել են խորացնել համագործացկությունը մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերում։

Арман Татоян представил Андреа Викторин факты зверств ВС Азербайджана по отношению к мирным жителям
Поддержи А1+!Защитник прав человека Армении Арман Татоян встретился с главой делегации Евросоюза в Республике Армения, послом Андреа Викторин.
В ходе встречи Арман Татоян представил Андреа Викторин факты о зверствах и преступлениях, совершаемых азербайджанскими вооруженными силами в отношении мирных жителей, включая использование запрещенного оружия и разрушение гражданских инфраструктур.
Защитник проинформировал посла, что среди мирного населения Армении есть 2 убитых и 2 раненых, а также поврежденные дома. По данным Защитника прав человека Арцаха, в Арцахе не менее 40 убитых и более 120 раненых.
Стороны подчеркнули важность сотрудничества между двумя учреждениями и договорились углублять сотрудничество по вопросам прав человека.