Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Էմանուել Մակրոնին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնին՝ Նիցցայում տեղի ունեցած ողբերգական միջադեպի կապակցությամբ:
«Խորապես ցնցված եմ այս բարբարոս արարքից, որը հարվածեց Նիցցայի սրտին՝ Աստվածամոր տաճարին: Հայաստանը խստորեն դատապարտում է ատելության և անհանդուրժողականության այդ արարքը:
Իմ անկեղծ ցավակցություններն եմ հայտնում Ձեզ և Ֆրանսիայի ժողովրդին: Այս ողբերգական պահին մենք մտքով զոհերի և նրանց ընտանիքների հետ ենք:
Ահաբեկչությունն, արմատականությունն ու մոլեռանդությունը սահման չունեն և լուրջ սպառնալիք են մեր հասարակությունների համար: Մենք պետք է համախմբենք մեր ջանքերը՝ պայքարելու այդ աղետի դեմ:
Այս դժվար պահին Հայաստանն ու հայ ժողովուրդը համերաշխ են Ֆրանսիայի և նրա ժողովրդի հետ: Մենք միշտ ձեր կողքին ենք: Լինենք ուժեղ և միասնական՝ պաշտպանելու խաղաղության, հանդուրժողականության և ազատության արժեքները:
Մաղթելով բարեկամ ֆրանսիացի ժողովրդին արիություն՝ համոզված եմ, որ Ֆրանսիան, ինչպես միշտ, կհաղթահարի նաև այս մարտահրավերը»:

Армен Саркисян направил телеграмму соболезнования Эммануэлю Макрону
Президент республики Армен Саркисян в связи с трагическим инцидентом в Ницце направил президенту Французской Республики Эммануэлю Макрону телеграмму соболезнования.
“Я глубоко потрясен этим варварским актом, поразившим самое сердце Ниццы - Собор Богоматери. Армения решительно осуждает этот акт ненависти и нетерпимости. Выражаю искренние соболезнования Вам, народу Франции. В это трагическое время мы помним о жертвах и их семьях.
Терроризм, радикализм и фанатизм не имеют границ, они представляют серьезную угрозу для наших обществ. Мы должны объединить наши усилия для борьбы с этой катастрофой.
В это трудное время Армения и армянский народ едины с Францией и с ее народом. Мы всегда рядом. Давайте будем сильными и будем едины, чтобы защищать ценности мира, терпимость и свободы.
Желая дружелюбному французскому народу мужества, я уверен, что Франция, как и всегда, преодолеет и этот вызов”, - говорится в телеграмме президента.