Թել Ավիվում հայերն ակցիա են անցկացնում՝ բողոք արտահայտելով Իսրայելի կողմից Ադրբեջանին զենք վաճառելու դեմ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԻսրայելի հայ համայնքի ներկայացուցիչները բողոքի ակցիա են անցկացնում Թել Ավիվում՝ իրենց բողոքն արտահայտելով Իսրայելի կողմից Ադրբեջանին զենք վաճառելու դեմ:
Երուսաղեմի հայ դատի հանձնախմբի ղեկավար Հարութ Բաղումյանը հայտնում է, որ Իսրայելի հայերը հավաքվել են Թել Ավիվի կենտրոնում՝ իրենց ձայնը բարձրացնելու և բողոքն արտահայտելու ընդդեմ Իսրայելի կառավարության՝ Ադրբեջանի նման բռնատիրական երկրին զենք վաճառելու համար:
Նա նշել է, որ Ադրբեջանը Թուրքիայի և ահաբեկիչների աջակցությամբ հարձակվել է Արցախի վրա՝ հիշեցնելով, որ Արցախի ժողովուրդը 30 տարի առաջ իրացրել է ինքնորոշման իր իրավունքը, իսկ այսօր Ադրբեջանը փորձում է ուժով և ահաբեկիչների օգնությամբ խլել այն:

В Тель-Авиве армяне проводят акцию против продажи Израилем оружия Азербайджану (видео)
Поддержи А1+!Представители армянской общины Израиля проводят в Тель-Авиве акцию протеста против продажи Израилем оружия Азербайджану.
Глава комитета Ай-Дата Иерусалима Арут Багумян сообщает, что армяне Израиля собрались в центре Тель-Авива, чтобы поднять свой голос в знак протеста против продажи правительством Израиля оружия такой диктаторской стране, как Азербайджан.
Он отметил, что Азербайджан напал на Арцах при поддержке Турции и террористов, и напомнил, что народ Арцаха реализовал свое право на самоопределение 30 лет назад, а сегодня Азербайджан пытается захватить его силой с помощью террористов.