Բերձորի ուղղությամբ հայկական կողմը դիրքային բարելավումներ է իրականացրել․ Հովհաննիսյան (տեսանյութ)
Այսօր Ադրբեջանի զինված ուժերը, ինչպես նաև նրանց աջակցող, զինակցող ահաբեկչական խմբավորումները, հատուկ նշանակության տարբեր ջոկատները շարունակել են իրենց տարաբնույթ հարձակողական գործողությունները ՀՀ սահմանի երկայնքով տեղակայված ստորաբաժանումների ուղղությամբ, ինչպես նաև Արցախի հյուսիսից մինչև հարավ։ Հերթական ճեպազրույցի ժամանակ հայտնեց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Բերձորի ուղղությամբ և հարավային հատվածում որոշակի ոչ լայնամասշտաբ գործողություններ են ընթացել։ Հակառակորդին չի հաջողվել առաջանալ դեպի Բերձորի ուղղություն։ Այս ուղղությամբ մեր զինված ուժերի ստորաբաժանումներին հաջողվել է որոշակի դիրքային բարելավումներ իրականացնել։
Հյուսիսային ուղղությամբ հիմնականում վարվել է հրետանային կրակ, հրետակոծություն: Մասնավորապես՝ Մարտակերտ և ավելի հյուսիս ընկած ստորաբաժանումների ուղղությամբ։
Մարտական գործողությունները շարունակվել են նաև հարավային ուղղությամբ: Դիվերսիոն խմբերի չեզոքացման աշխատանքները շարունակվում են։ Դրանք կրում են օջախային, դանդաղ, ոչ ինտենսիվ, սակայն համառ բնույթ։

Армянская сторона улучшила позиции в направлении Бердзора: Ованнисян (видео)
Поддержи А1+!В войне, развязанной Азербайджаном против Арцаха, подразделениям Вооруженных сил Армении удалось добиться определенных позиционных улучшений в направлении Бердзора. Об этом на пресс-конференции 28 октября заявил представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«В течение дня азербайджанские вооруженные силы, а также поддерживающие их террористические группы, различные спецподразделения продолжали наступательные операции в направлении частей, расположенных вдоль границы с Арменией, а также с севера Арцаха до южного направления.
В южной части и в направлении Бердзора велись не масштабные боевые действия. Врагу не удалось продвинуться к Бердзору, несмотря на все его усилия. В этом направлении подразделениям наших Вооруженных сил удалось добиться определенных позиционных улучшений», - сказал Ованнисян.
Арцрун Ованнисян отметил, что в северном направлении враг в основном использовал ракетную артиллерию, в частности, в направлении Мартакерта и севернее.
«Бои продолжались и на южном направлении. Продолжались также работы по нейтрализации диверсионных групп в направлении ранее упомянутых сел. Эти действия носят локальный, медленный, неинтенсивный, но настойчивый характер», - сказал представитель Минобороны.