Ադրբեջանական ԶՈՒ-ն այսօր ավելի քան 15 անգամ հարվածել է Ստեփանակերտի և Շուշիի տարբեր հատվածների ուղղությամբ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱդրբեջանական զինված ուժերը հոկտեմբերի 28-ին ավելի քան 15 անգամ հարվածել է Ստեփանակերտի և Շուշիի տարբեր հատվածների ուղղությամբ՝ դիտավորյալ թիրախավորելով մոր և մանկան առողջության կենտրոնը և բնակելի ու հանրային նշանակության որոշ օբյեկտներ:
Շուշիում արձանագրվել է 1 քաղաքացիական զոհ և երկու վիրավոր, իսկ Ստեփանակերտի մարդկային հետևանքները դեռևս ճշտվում են: Ստեփանակերտում արձանագրվել են մեծածավալ ավերածություններ, ներառյալ՝ մոր և մանկան առողջության կենտրոնում:
Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանը արձանագրում է, որ ադրբեջանական զինված ուժերը շարունակում են դիտավորյալ պատերազմական հանցագործությունները քաղաքացիական խաղաղ բնակչության դեմ՝ արդեն թիրախավորելով ընդհուպ մոր և մանկան առողջության կենտրոնը: Այս նոր հանցագործությունները հետևանքն են նախորդ հանցագործությունների հանդեպ միջազգային հանրության թողտվության, ինչից առիթավորվում է ադրբեջանական կողմը:
Հետևաբար, այս հանցագործությունների համար պատասխանատվություն է կրում ինչպես Ադրբեջանը, այնպես էլ միջազգային հանրությունը:

Азербайджанские ВС сегодня нанесли более 15 ударов по различным районам Степанакерта и Шуши
Азербайджанские вооруженные силы 28 октября по разным районам Степанакерта и Шуши нанесли более 15 ударов, преднамеренно обстреливая Центр здоровья матери и ребенка и некоторые объекты жилого и общественного значения. Сообщение об этом распространил офиса Защитника прав человека Арцаха.
В Шуши погиб 1 мирный житель, есть 2 раненых. Жертвы в Степанакерте пока уточняются.
В Степанакерте есть масштабные разрушения, включая и Центр здоровья матери и ребенка.
Защитник прав человека Республики Арцах констатирует, что азербайджанские вооруженные силы продолжают преднамеренные военные преступления против мирного гражданского населения, под ударом оказался даже Центр здоровья матери и ребенка. Эти новые преступления являются следствием попустительства международного сообщества по отношению к предыдущим преступлениям, чем и пользуется азербайджанская сторона. Следовательно, ответственность за эти преступления несет как Азербайджан, так и международное сообщество.