Արդարադատության փոխնախարարն ազատվել է աշխատանքային պարտականությունների կատարումից. նա կամավորագրվել է
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Արդարադատության փոխնախարար Վահե Դանիելյանն ազատվել է աշխատանքային պարտականությունների կատարումից:
«Հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքային օրենսգրքի 124-րդ հոդվածի 3-րդ և 4-րդ մասերը՝
1. Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարի տեղակալ Վահե Դանիելյանին համարել կամավորական հիմունքներով զորակոչված և 2020 թվականի հոկտեմբերի 27-ից ազատել աշխատանքային պարտականությունների կատարումից:
2. Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարին՝ աշխատանքային պարտականությունների կատարումից ազատված ժամանակահատվածի համար

Замминистра юстиции освобожден от исполнения обязанностей: он записался в добровольцы
Поддержи А1+!Решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна заместитель министра юстиции Ваге Даниелян освобожден от исполняемых обязанностей. В решении говорится: “Принимая за основу части 3 и 4 статьи 124 Трудового кодекса Республики Армения,
- Заместителя министра юстиции Республики Армения Ваге Даниелян с 27 октября 2020 года освободить от исполнения обязанностей и считать призванным на военную службу на добровольной основе
- Министру юстиции Республики Армения в течение периода, освобождения от исполнения трудовых обязанностей в установленном порядке обеспечить выплату зарплаты Ваге Даниеляна”.