Մահվան 16 նոր դեպք. 55-ամյա տղամարդն ուղեկցող հիվանդություններ չի ունեցել
Հոկտեմբերի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 78810 դեպք, որոնցից 51162-ն` առողջացած, 1196-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 26113 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 379541 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 2201 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 973 նոր դեպք: Ունենք 254 առողջացած:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 69 (տղամարդ), 82 (կին), 93 (տղամարդ), 83 (կին), 56 (կին), 70 (կին), 73 (կին), 79 (տղամարդ), 79 (տղամարդ), 74 (կին), 79 (տղամարդ), 93 (կին), 71 (կին), 74 (կին), 84 (կին) և 55 (տղամարդ) տարեկան։ Բացի վերջինից, մնացածն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 339 է:

16 новых случаев смерти: у 55-летнего мужчины не было сопровождающих заболеваний
По состоянию на 26 октября в Армении всего подтверждено 78 810 случаев COVID-19, 51 162 выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 26 113 пациентов. За последние сутки проведено 2 201 тестов, а в общем счете 379 541.
Таким образом, подтверждено 973 новых случая COVID-19, выздоровели 254 пациента.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 1 196 летальных исходов (увеличились на 16).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончались женщины 82, 83, 56, 70, 73, 74, 93, 71, 74, 84 лет и мужчины 69, 93, 79, 79, 79, 55 лет. Все, кроме последнего 55-летней пациентки имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 2 случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 339.