Արցախի ՊՆ-ն պարգևատրման է ներկայացրել մի խումբ զինծառայողների
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը թշնամական ուժերին զգալի կորուստներ պատճառելու և առաջխաղացման փորձերը ձախողելու համար պարգևատրման է ներկայացրել մի խումբ զինծառայողների: Այս մասին նախարարությունը հայտնում է սոցիալական ցանցերի իր էջերում՝ «Նորօրյա հերոսներ» խորագրի ներքո:
«Փոխգնդապետ Արայիկ Արտյուշայի Ավագիմյանը «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանի ներկայացված խիզախ հայորդիներից է: Պետական բարձր պարգևը կստանա յուրային հրետանու հմուտ և կազմակերպված գործողությունների, ճշգրիտ հաշվարկների համար, որոնց արդյունքում թշնամական ուժերին պատճառվել են զգալի կորուստներ, կասեցվել են վերջինիս առաջխաղացման փորձերը:
Նույն կարգի պետական պարգևներով կխրախուսվեն սերժանտ Գարիկ Կարենի Համամյանը՝ թշնամական 2 տանկ խոցելու, սերժանտ Հայկ Արկադիի Ամիրջանյանը, շարքային Էդուարդ Արմենի Սարգսյանը, լեյտենանտ Տիգրան Հարությունի Կարապետյանը, սերժանտ Արմեն Յուրիի Ավետիսյանը՝ թշնամական երկուական տանկ խոցելու, և ավագ լեյտենանտ Լևոն Ռոբերտի Ալթունյանը՝ հակառակորդի 3 տանկ ոչնչացնելու համար:

МО Арцаха представило к наградам группу военнослужащих
Министерство обороны Республики Арцах за причинение ощутимых потерь врагу и пресечение попыток продвижения вражеских сил к наградам представило группу военнослужащих. Об этом министерство сообщило на своих страницах в социальных сетях под заголовком “Герои наших дней”.
“Подполковник Араик Артюшевич Авагимян - один из храбрых армян, представленных к ордену “Боевой крест” II степени. К высокой государственной награде он представлен за умелые и организованные действия своей артиллерийской группы, за точные расчеты, в результате которых вражеским силам были нанесены значительные потери и были пресечены попытки их продвижения.
Государственные награды той же категории получат сержант Гарик Каренович Амамян - за уничтожение 2 танков противника, сержант Айк Амирджанян, рядовой Эдуард Арменович Саргсян, лейтенант Тигран Арутюнович Карапетян, сержант Армен Юрьевич Аветисян - также, сбившие по два вражеских танка и старший лейтенант Левон Робертович Алтунян, сбивший три вражеских танка.