Հայաստանի ռազմարդյունաբերության համալիրն աշխատում է ողջ ծավալով և 24-ժամյա ռեժիմով
Շարունակվում են ՀՀ ԲՏԱ նախարար Հակոբ Արշակյանի հաճախակի աշխատանքային այցերը ռազմարդյունաբերական համալիրի ընկերություններ, ինչպես նաև պարբերական բնույթ կրող հանդիպում֊քննարկումները՝ ներկայացուցիչների հետ:
Ռազմական դրության պայմաններում առավել քան ընդգծվում է ռազմարդյունաբերական կոմիտեի կողմից իրականացվող գործունեության կարևորությունը, որն այս օրերին աշխատում է՝ օգտագործելով արտադրական բոլոր հզորությունները:
Գիտակցելով ողջ պատասխանատվությունը՝ ՌԱԿ ընկերությունները 24/7 ռեժիմով իրականացնում են բազմաբնույթ աշխատանքներ՝ վնասված զինտեխնիկայի վերանորոգումից մինչև հարվածային և պաշտպանական միջոցների արտադրություն, նմուշների ռազմական իրավիճակներում փորձարկումներից մինչև նոր խնդիրների լուծում։
Նախարարի այցերի և հանդիպումների ընթացքում կառույցի ղեկավարին են ներկայացվել ռազմարդյունաբերական ընկերությունների կողմից արտադրվող զինատեսակները, լայնորեն կիրառվող և կատարելագործվող, ինչպես նաև փորձարկվող նոր նմուշներն ու մշակումները:
Ռազմարդյունաբերական մի շարք ընկերություններում տրամադրվում են վերանորոգման և արտադրական ծառայություններ, որոնք մեծապես նպաստում են զենքի և զինամթերքի պաշարների համալրմանը ակտիվ գործողությունների ընթացքում:
Նոր սերնդի մշակված և կիրառվող ռազմատեխնիկական լուծումները շարունակում են արդիականացվել, կատարելագործվել և տրամադրվել գործարկման՝ հիմքում ունենալով առկա ռազմական խնդիրներն ու հակառակորդի կողմից կիրառվող տեխնոլոգիաները:

Военно-промышленный комплекс Армении работает в полном объеме и в 24-часовом режиме
Продолжаются частые рабочие визиты министра высоких технологий Республики Армения Акопа Аршакяна на предприятия оборонно-промышленного комплекса, а также регулярные встречи-обсуждения с их представителями.
В условиях военного положения более чем подчеркивается важность деятельности Военно-промышленного комплекса, который в настоящее время работает на полную мощность.
Понимая всю ответственность, компании ВПК в режиме  24/7 осуществляют различные виды деятельности, от ремонта поврежденной военной техники до производства ударной и оборонной техники, от испытаний образцов в боевых условиях до решения новых задач.
Во время визитов министра и руководителей структуры их ознакомят с видами вооружений, производимых военно-промышленными предприятиями, широко применяемыми, усовершенствованными, а также опробованными новыми конструкциями и разработками.
Ряд предприятий военно-промышленного комплекса оказывает услуги и по ремонту и производству, что в значительной степени способствует пополнению запасов вооружения и боеприпасов во время активных операций.
Разрабатываемые и применяемые военно-технические решения нового поколения продолжают модернизироваться, совершенствоваться и вводиться в эксплуатацию с учетом имеющихся боевых задач и технологий, используемых противником.