Գերեվարված Արեգ Սարգսյանը և Նարեկ Ամիրջանյանը զանգահարել են ծնողներին, նրանք ողջ են. Արտակ Զեյնալյան
Իրավաբան Արտակ Զեյնալյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրում է.
«Քիչ առաջ գերեվարված Արեգ Սարգսյանը և Նարեկ Ամիրջանյանը զանգահարել են ծնողներին, նրանք ողջ են, գտնվում են հոսպիտալում։
Հիշեցնեմ, երեկ՝ 16.10, 2020թ Մսրդու Իրավունքների Եվրոպական Դատարանը բավարարել էր հայ դիմումատուների պահանջը՝ պարտավորեցնելով Ադրբեջանի կառավարությունը ապահովել Արեգ Սարգսյանի և Նարեկ Ամիրջանյանի կյանքի անձեռնմխելիությունը և նրանց առողջության իրավունքը։ Միևնույն ժամանակ Դատարանը պահանջել է Ադրբեջանից մինչև 22.10.2020թ․ Եվրոպական դատարանին ներկայացնել տեղեկություններ վերջիններիս որպիսության և առողջական վիճակի վերաբերյալ։

Взятые в плен Арег Саркисян и Нарек Амирджанян позвонили родителям, они живы: Артак Зейналян
Арег Саркисян и  Нарек Амирджанян - армянские военнослужащие, взятые в  плен  азербайджанскими вооруженными силами в  ходе войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха, живы и находятся в госпитале.
Об этом на своей странице в Facebook написал Артак Зейналян,  представляющий  интересы Арега Саркисяна и Нарека Амирджаняна в ЕСПЧ.
«Арег Саргсян и Нарек Амирджанян, недавно взятые в плен, позвонили родителям, они живы, находятся в больнице.
Напомню, что вчера, 16 октября 2020 года, Европейский суд по правам человека удовлетворил иск армянских заявителей, обязав правительство Азербайджана обеспечить неприкосновенность жизни Арега Саркисяна и Нарека Амирджаняна, их право на здоровье. При этом суд потребовал от Азербайджана до 22.10.2020   представить в Европейский суд информацию о самочувствии  и состоянии здоровья последнего», - написал Зейналян.