ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպանության ռազմական կցորդն այցելել է պաշտպանության նախարարություն
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀոկտեմբերի 16-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության գլխավոր վարչության պետ Լևոն Այվազյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանության ռազմական կցորդ գնդապետ Բահման Սադեղինի հետ:
Լևոն Այվազյանը տեղեկացրել է, որ, չնայած հայկական կողմի բազմաթիվ հորդորներին. Ադրբեջանի զինված ուժերը շարունակում են կուտակումները և գործողությունների իրականացումը ԻԻՀ սահմանի երկայնքով` այդպիսով պատսպարվելով պետական սահմանով: Իրանական կողմին ևս մեկ անգամ ներկայացվել է Ադրբեջանի ԶՈւ գործողությունների` Իրանի հետ սահմանից անվտանգ հեռավորության վրա տեղափոխելու անհրաժեշտությունը:
Արցախի պաշտպանության բանակի անունից փոխանցվել է, որ նշված հատվածում իրավիճակի անփոփոխ մնալու դեպքում, ՊԲ-ն իրեն իրավունք է վերապահում կործանիչ հարվածներ հասցնել տվյալ հատվածում գտնվող Ադրբեջանի զինված ուժերին, որի հետևանքների ողջ պատասխանատվությունը կրելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:

Военный атташе посольства ИРИ в РА посетил Министерство обороны
Поддержи А1+!Начальник Главного управления оборонной политики и международного сотрудничества МО Армении Левон Айвазян 16 октября встретился с военным атташе посольства Исламской Республики Иран в Республике Армения полковником Бахман Садеги.
Левон Айвазян сообщил, что, несмотря на многочисленные призывы армянской стороны, вооруженные силы Азербайджана продолжают концентрацию и действия вдоль границы с Ираном. Иранской стороне еще раз была представлена необходимость переведения действий ВС Азербайджана на безопасное расстояние от границы с Ираном.
От имени Армии обороны Арцаха было передано, что в случае не изменения ситуации на указанном участке Армия обороны оставляет за собой право наносить разрушительные удары по вооруженным силам Азербайджана, ответственность за последствия которых понесет военно-политическое руководство Азербайджана.