ԿԳՄՍ նախարարությունը պարգևատրել է հերոսների դպրոցներին և մի խումբ մանկավարժների
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Ուսուցչի օրվա» կապակցությամբ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրամանով ուսումնական հաստատությունները, որտեղ սովորել են Արցախի հերոսներ Դավիթ Լյովայի Գրիգորյանը, Էդգար Էդվարդի Մարկոսյանը, Յուրա Հայկարամի Ալավերդյանը, Դավիթ Վանիկի Ղազարյանը (հետմահու) և Սերգեյ Սլավիկի Շաքարյանը, պարգևատրվել են ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության մեդալով:
Քաղաքացիական բարձր պատասխանատվություն և հայրենասիրություն սերմանելու, հանուն Հայրենիքի անձնազոհության որակներ փոխանցելու համար նախարարության բարձրագույն պարգևի՝ մեդալի են արժանացել Արմավիրի մարզի Սարդարապատի միջնակարգ, Երևանի թիվ 78 հիմնական, Երևանի Թ. Կրպեյանի անվան թիվ 62 ավագ, Երևանի Լ. Արիսյանի անվան թիվ 127 ավագ, Երևանի թիվ 150 հիմնական, Արարատի մարզի Վեդու թիվ 1 հիմնական դպրոցները, ինչպես նաև Երևանի Ինֆորմատիկայի պետական քոլեջը, ԱՀ Ղուզե Ճարտարի Արա Ավանեսյանի անվան դպրոցը։
Միաժամանակ, «Ուսուցչի օրվա» կապակցությամբ մի խումբ մանկավարժներ ևս համավարակի պայմաններում հեռավար ուսուցման կազմակերպման ընթացքում տեղեկատվական հաղորդակցական գիտելիքներ և հմտություններ կիրառելու, առարկայական պատրաստվածություն ցուցաբերելու, ստեղծագործական աշխատանք կատարելու համար պարգևատրվել են նախարարության մեդալով, պատվոգրերով և շնորհակալագրերով։
ԿԳՄՍ նախարարության մեդալի են արժանացել Երևանի Ն. Տիգրանյանի անվան տեսողության խանգարումներ ունեցող երեխաների թիվ 14 հատուկ դպրոցի պատմության ուսուցիչ Արամ Ղանդիլյանը, Երևանի լսողության խանգարումներ ունեցող երեխաների հատուկ կրթահամալիրի ժեստերի լեզվի ուսուցչուհի Զուբեյդա Մելիքյանը, Արմավիրի մարզի Լեռնագոգի միջնակարգ դպրոցի հայոց եկեղեցու պատմության ուսուցչուհի Մարինե Քամալյանը, Արմավիրի ինդուստրիալ մանկավարժական քոլեջի զինղեկ Կարեն Սարգսյանը։
Պատվոգրով են պարգևատրվել Երևանի թիվ 143 հիմնական դպրոցի անգլերենի ուսուցչուհի Կարինե Կոստանյանը, ՀՀ Շիրակի մարզի Գյումրու թիվ 1 ավագ դպրոցի ֆրանսերենի ուսուցչուհի Արմինե Գրիգորյանը, ՀՀ Լոռու մարզի Ստեփանավանի ավագ դպրոցի անգլերենի ուսուցչուհի Սիրանուշ Սահակյանը, ՀՀ Լոռու մարզի Վանաձորի թիվ 16 հիմնական դպրոցի անգլերենի ուսուցչուհի Լիանա Կարապետյանը, ՀՀ Լոռու մարզի Վանաձորի թիվ 19 հիմնական դպրոցի ինֆորմատիկայի ուսուցչուհի Անուշ Թորոսյանը, ՀՀ Լոռու մարզի Վանաձորի թիվ 19 հիմնական դպրոցի պատմության ուսուցչուհի Նազելի Գիշյանը, ՀՀ Կոտայքի մարզի Սարալանջի հիմնական դպրոցի հայոց լեզվի և գրականության ուսուցչուհի Քրիստինե Մանուկյանը, ՀՀ Արմավիրի մարզի Թաիրովի միջնակարգ դպրոցի անգլերենի ուսուցչուհի Արմինե Սաֆարյանը, ՀՀ Արարատի մարզի Արտաշատի թիվ 2 հիմնական դպրոցի տեխնոլոգիայի ուսուցչուհի Ալինա Մովսիսյանը։ Եվս երեք տասնյակ մանկավարժներ պարգևատրվել են ԿԳՄՍՆ շնորհակալագրով։

Министерство НОКС наградило школы героев Арцаха и группу педагогов
Поддержи А1+!По случаю Дня учителя приказом Министра образования, науки, культуры и спорта Республики Армения Араика Арутюняна учебные заведения, в которых обучались герои Арцаха Давид Григорян, Эдгар Маркосян, Юра Алавердян, Давид Казарян (посмертно) и Сергей Шакарян Славикович, награждены медалью Министерства образования, науки, культуры и спорта.
Министерство сообщило, что за воспитание в духе высокой гражданской ответственности и патриотизма, качеств самопожертвования во имя Родины, наград удостоены средняя школа Сардарапата Армавирской области, основная школа № 78 г. Еревана, старшая школа N 62 им. Т. Крпеяна г. Еревана, старшая школа № 127 им. Л. Арисяна, основная школа № 150 г. Еревана, основная школа № 1 г. Веди Араратской области, а также Ереванский государственный колледж информатики и школа им. Ара Аванесяна.
По случаю Дня учителя медалями министерства, почетными грамотами и благодарственными грамотами за применение информационных коммуникационных знаний и навыков в ходе организации дистанционного обучения, предметную подготовку, осуществление творческой работы была награждена и группа педагогов.
Медали Министерства НОКС удостоились и учитель Истории специальной школы № 14 им. Н.Тиграняна Арам Гандилян, учительница Языка жестов специального образовательного комплекса для детей с нарушениями зрения Зубейда Меликян, учительница Истории армянской церкви в средней школе Лернагога Армавирской области Марине Камалян, военрук Армавирского индустриального педагогического колледжа Карен Саркисян.
Почетной грамотой награждены учительница английского языка Ереванской основной школы № 143 Карине Костанян, учительница французского языка гюмрийской старшей школы № 1 Ширакской области Армине Григорян, учительница английского языка старшей школы Степанавана Лорийской области Сирануш Саакян, учительница английского языка Ванадзорской основной школы № 16 Лорийского марза Лиана Карапетян, учительница информатики Ванадзорской основной школы № 19 Лорийской области Ануш Торосян, учительница истории Ванадзорской основной школы № 19, учительница армянского языка и литературы основной школы Сараланджа Котайкской области Кристине Манукян, учительница английского языка средней школы Таирова Армавирской области Армине Сафарян, учительница технологии основной школы № 2 Арташата Араратской области Алина Мовсисян. Еще тридцать педагогов были награждены благодарственными грамотами.