Արսեն Թորոսյանը հավաստիացել է, որ բոլոր բժշկական կազմակերպությունները ներկա պահին հագեցած են անհրաժեշտ դեղերով
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը շարունակում է շրջայցերը Հայաստանի և Արցախի հանրապետությունների բժշկական կազմակերպություններում` Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունների հետևանքով տուժած վիրավորների բուժօգնությանն առնչվող կազմակերպչական հարցերը համակարգելու, աշխատանքների ընթացքին տեղում ծանոթանալու նպատակով:
Արդեն երկու օր է, ինչ նախարարն Արցախում է` մարտական գործողություններից տուժածների բուժօգնության կազմակերպման հարցերը կանոնակարգելու համար:
Լինելով բուժաշխատողների կողքին և անմիջական մասնակցելով բուն գործընթացներին` Արսեն Թորոսյանը հավաստիացել է, որ բոլոր բժշկական կազմակերպությունները ներկա պահին հագեցած են անհրաժեշտ դեղերով, բժշկական պարագաներով և սարքավորումներով, շտապօգնության մեքենաների անհրաժեշտ քանակով: Միաժամանակ, բուժաշխատողների առաջնագծում ծառայելու պատրաստակամության շնորհիվ` առողջապահության նախարարության միջոցով կենտրոնները համալրված են համապատասխան նեղ մասնագետներով:

Арсен Торосян заверил, что все медицинские организации оснащены необходимыми лекарствами и оборудованием
Министр здравоохранения Арсен Торосян, с целью координации организационных вопросов, касающихся медицинской помощи раненым, пострадавшим в результате агрессивных действий Азербайджана и ознакомления с ходом работ на месте, продолжает визиты в медучреждения республики Армения и Республики Арцах.
Уже два дня министр находится в Арцахе для организации медицинской помощи пострадавшим от боевых действий.
Будучи рядом с медработниками и непосредственно участвуя в самих процессах, Арсен Торосян заверил, что все медицинские организации в настоящее время оснащены необходимыми лекарствами, медицинскими принадлежностями, оборудованием и необходимым количеством машин скорой помощи. В то же время, благодаря готовности медработников служить на передовой, посредством Министерства здравоохранения все центры укомплектованы соответствующими узкими специалистами.