417 դեպք, որից 205-ը՝ արտակարգ, արձանագրվել է 19 մահ. ԱԻՆ-ն ամփոփում է շաբաթը
Սեպտեմբերի 28-ից հոկտեմբերի 4-ն ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում գրանցվել է 417 դեպք, որից 205-ը՝ արտակարգ, այդ թվում՝ 104 հրդեհի, երկու փլուզման, երկու պայթյունի, չորս դիակի հայտնաբերման, վեց ինքնասպանության փորձի, 21 օձի հայտնաբերման դեպք, 86 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, ինչպես նաև՝ 127 կենցաղային կանչ. տուժել է 116 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում փրկվել է մեկ քաղաքացի: Նախորդ շաբաթվա ընթացքում ընդհանուր գրանցվել է 19 մահ:
Արձանագրվել է թունավորման երեք դեպք:
Եղանակային պայմաններով և այլ գործոններով պայմանավորված գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման երկու դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել երկու քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհներին արգելափակված երկու տրանսպորտային միջոց:

417 случаев, из которых 205 – чрезвычайные, зафиксировано 19 смертей: МЧС подводит итоги недели
В Национальном центре кризисного управления СС МЧС Армении с 28 сентября по 4 октября было зарегистрировано 417 случаев, из которых 205 - чрезвычайные, в том числе 104 пожара, два обрушения, два взрыва, четыре обнаружения трупов, шесть попыток самоубийства, 21 случай обнаружения змей, 86 дорожно-транспортных происшествий. МЧС Армении сообщает, что зарегистрировано и 127 бытовых вызовов. Пострадали 116 человек, в результате оперативных спасательных операций был спасен один гражданин. Всего за минувшую неделю было зарегистрировано 19 смертей. Сообщается о трех случаях отравления.
Зарегистрировано два случая блокировки автомобилей из-за погодных условий и других факторов. Спасатели помогли эвакуировать двух мирных жителей и перевезли две машины, заблокированные на дорогах, в безопасную зону. МЧС Армении призывает быть бдительными и строго соблюдать правила безопасности как в быту, так и на дорогах.