021020AnvtangutyanKhorhrdiNist (2) (1)
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ հոկտեմբերի 2-ին տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի արտահերթ ընդլայնված նիստ:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ պատերազմական իրավիճակում և ռազմական դրության պայմաններում պետական կառավարման ոլորտում պետք է գործադրել բոլոր միջոցները բարձր արդյունավետություն ապահովելու համար: «Հանրային մակարդակում յուրաքանչյուր խնդիր պետք է արագ լուծում ստանա: Հատկապես պարենամթերքի մատակարարման հարցում թե՛ առաջնագծում, թե՛ թիկունքում պետք է նվազագույն հարցեր չառաջանան»,- ասել է նախագահը՝ հանձնարարելով բացել թեժ գիծ (+374 97 55 55 90):
Խորհրդակցության ժամանակ առանձին ընթացակարգով քննարկվել են նաև ստեղծված իրավիճակում հնարավոր խնդիրները և դրանց լուծմանն ուղղված արագ արձագանքման մեխանիզմները:

021020AnvtangutyanKhorhrdiNist (2) (1)
2 октября состоялось внеочередное расширенное заседание Совета безопасности Республики Арцах под председательством президента Араика Арутюняна. Главное информационное управление аппарата президента Арцаха сообщает, что глава государства отметил, что в ситуации войны, военного положения для обеспечения высокой эффективности необходимо использовать все средства государственного управления.
“Все проблемы на общественном уровне нужно решать быстро. В частности, с поставкой продуктов питания, как на фронте, так и в тылу, не должно быть ни одной проблемы”, - сказал президент, дав указание открыть горячую линию (+374 97 55 55 90).
В ходе заседания отдельной процедурой обсуждались возможные проблемы в сложившейся ситуации и механизмы быстрого реагирования на их решение.