Այս պահին զինված ուժերն ապահովված են անհրաժեշտ քանակի սննդամթերքով և պարագաներով. ՀՀ ՊՆ
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը շնորհակալություն է հայտնում բոլոր անհատներին և կազմակերպություններին, որոնք վերջին օրերին զինված ուժերի կարիքների համար նվիրաբերել են իրային պարագաներ և սննդամթերք:
Այս պահին զինված ուժերն ապահովված են անհրաժեշտ քանակի սննդամթերքով և պարագաներով և որևէ օժանդակության անհրաժեշտություն չկա: Սակայն, եթե կլինեն քաղաքացիներ կամ կազմակերպություններ, որոնք նման ցանկություն կունենան, ապա օժանդակությունը պետք կազմակերպել համակարգված և հասցեական։
Հումանիտար արձագանքման գործողությունների իրականացման համակարգող լիազոր մարմինը ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունն է:
Հարցերի և այլ հումանիտար օգնություն ցուցաբերելու համար կարող եք զանգահարել ԱԻՆ հումանիտար արձագանքման աշխատանքների համակարգող՝ ԱԻՆ ՓԾ տնօրենի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Արմեն Գրիգորյանին (+374 98 122442) կամ 911 շուրջօրյա գործող հեռախոսահամարին։
Դեղորայք, առաջին օգնության պարագաներ և այլ ապրանքներ նվիրաբերելու համար, խնդրում ենք կապ հաստատել ՀՀ առողջապահության նախարարության հետ, թեժ գիծ՝ 8003:

В настоящий момент вооруженные силы обеспечены необходимым количеством продовольствия и других принадлежностей: МО РА
Министерство обороны Республики Армения сообщает, что на данный момент Вооруженные силы обеспечены необходимым количеством пищевых продуктов и других аксессуаров, и нет необходимости в какой-либо помощи.
Об этом сообщает пресс-служба МО Армении.
“Министерство обороны Армении выражает благодарность всем частным лицам и организациям, которые в последние дни собирали вещи и продукты питания для нужд Вооруженных сил.
На данный момент Вооруженные силы обеспечены необходимым количеством пищевых продуктов и других аксессуаров, и нет необходимости в какой-либо помощи. Однако, если будут граждане или организации, у которых будет такое желание, то помощь нужно организовывать систематизированно и адресно.
Уполномоченный орган по координации действий гуманитарного реагирования - Министерство по чрезвычайным ситуациям Армении.
Для вопросов и оказания другой гуманитарной помощи можете звонить координатору работ гуманитарного реагирования МЧС, заместителю директора СС МЧС, полковнику СС Армену Григоряну (+374 98 122442) или по круглосуточно действующему номеру 911.
Относительно предоставления лекарств, предметы первой помощи и других предметов, просим связываться с Министерством здравоохранения”.