Կորոնավիրուսի 327 նոր դեպք՝ մեկ օրում
Սեպտեմբերի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 49901 դեպք, որոնցից 43849-ն` առողջացած, 958-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4798 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 289047 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 2886 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 327 նոր դեպք: Ունենք 184 առողջացած:
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտը եղել է 70 տարեկան կին և ունեցել է ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտը ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Ադպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 296 է:

В Армении подтверждено 327 случаев коронавируса за сутки
По состоянию на 11:00 29 сентября в Армении всего подтвержден 49 901 случай COVID-19, 43 849 из которых выздоровели, 958 - со смертельным исходом. Всего было проведено 289 047 тестов. Об этом сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний МЗ Армении.
За последние сутки проведено 2 886 тестов, подтверждено 327 новых случаев COVID-19, выздоровели 184 человека.
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончалась женщина 70 лет. Она имела сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксирован 1 случай смерти пациента с диагнозом COVID-19, в котором смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев 296.