Տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստ. մասնակցել են նաեւ ՀՀ նախագահը, Արարատ Միրզոյանը, ԱԻ նախարարը (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ  Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստ, որին, բացի  ԱԽ անդամներից, մասնակցել են նաև ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը և Արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը:
Նիստի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանագոտում հակառակորդի կողմից սանձազերծված ռազմական լայնամասշտաբ գործողություններին հակազդելուն, Զինված ուժերի կողմից դրանց արժանի հակահարված տալուն և հետագա քայլերին վերաբերող հարցեր:

Состоялось очередное заседание Совета безопасности, участвовали президент РА, Арарат Мирзоян, министр ЧС (видео)
В правительстве под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось внеочередное заседание Совета безопасности, в котором, кроме членов СБ, приняли участие также президент Республики Армения Армен Саркисян, председатель Национального Собрания Арарат Мирзоян, руководитель аппарата премьер-министра Эдуард Агаджанян и министр по чрезвычайным ситуациям Феликс Цолакян.
В ходе заседания были затронуты вопросы, связанные с противодействием развязанным противником широкомасштабным военным действиям на карабахско-азербайджанской границе, достойным контрударом со стороны Вооруженных сил Республики Армения и дальнейшими шагами.