Ես ունեմ խորը կասկած, որ Նիկոլ Փաշինյանի վրա կոմպրոմատներ կան․ Արմեն Աշոտյան (տեսանյութ)
Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանն ասում է․ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի դեպքում իրենք երբեք իրենց թույլ չենք տվել մտնել անձնական տիրույթ և ընտանիք։ Նա գտնում է, որ գործող իշխանությունները դա թույլ են տվել։
Բայց չէ որ 2015թ․ երբ ՀՀԿ-ի իշխանությունը Գ․Ծառուկյանին ստիպում էր փակել քաղաքականության էջը, տեղեկություններ էին շրջանառվում, թե գիշերը նրա որդիներին առևանգել են։ Գագիկ Ծառուկյանն ինքն է անձամբ հայտարարել, թե մի գիշերում իր 600-700 համակիրներին տարել են։
Ա․Աշոտյանն ասում է, թե նման զուգահեռների մասին չի խոսում անգամ ԲՀԿ-ն, և 2015թ․ նման լայնածավալ ռեպրեսիվ ապարատի գործադրում չի եղել։
«Այո եղել է էմոցիաների պոռթկում բոլոր կողմերից, ԲՀԿ-ի հետ մեր ջրերը միշտ չէ որ միասին են հոսել, բայց երբեք մենք մեզ թույլ չենք տվել հատել կարմիր գծերը»,- ասում է նա։
Նա նաև գտնում է, որ Ն․Փաշինյանը բազմաթիվ փաստերով պետք է պարտական լիներ Գ․Ծառուկյանին՝ վարչապետի պաշտոնում իր առաջադրումով, ընտանեկան միջոցառումներին մասնակցելու հրավերով։
«Երբ Ն․Փաշինյանն ու իր թիմը տժժում էին Մելաձեի երգի տակ Գ․Ծառուկյանի դստեր հարսանիքին։ Իսկ եթե Գ․Ծառուկյանը կալանավորվի, ԲՀԿ-ի համակիրներն ավելի են բորբոքվելու, չկալանավորելու դեպքում էլ կապացուցվի, որ Ն․Փաշինյանը հերթական անգամ ամպագոռգոռ խոսում է»,- հավելում է Ա․Աշոտյանը։
Վերջինս նաև վարչապետից պահանջում է հերքել Դուշամբեում կայացած հանդիպման վերաբերյալ Իլհամ Ալիևի արած հայտարարությունները․
«Ես ունեմ խորը կասկած, որ Ն․Փաշինյանի վրա կան կոմպրոմատներ, նա չի հերքում այդ հայտարարությունները։ Քարոզչական ճակատում Հայաստանը պարտվում է Ադրբեջանին»։
Ա․Աշոտյանը անդրադարձավ նաև հոկտեմբերի 8-ին ԲՀԿ, «Դաշնակցություն» և «Հայրենիք» կուսակցության հրավիրած հանրահավաքին և ասաց, որ ՀՀԿ-ում դրան մասնակցելու վերաբերյալ քննարկում չի եղել։
Ընդդիմադիր քաղաքական դաշտում տարբեր կուսակցություններ համագործակցության տարբեր քննարկումներ են անցկացնում, մինչդեռ ՀՀԿ-ն որևէ մեկի հետ չի հանդիպում։ Արդյոք դա չի նշանակո՞ւմ, որ խուսափում են ՀՀԿ-ի հետ համագործակցելուց։
«Անիմաստ է մեզ կռվացնել ԲՀԿ-ի, Վանեցյանի, Քոչարյանի հետ, ՀՀԿ-ն ինքնաբավ լինելով՝ միաժամանակ պատրաստ է համագործակցության օրակարգ մշակել ՀՀ ապագայի վերաբերյալ»,- Ասաց Ա․Աշոտյանը։

У меня есть глубокое подозрение, что на Никола Пашиняна есть компроматы: Армен Ашотян (видео)
Вице-председатель Республиканской партии Армен Ашотян говорит: в случае главы партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна они никогда не позволяли себе вмешиваться в личное пространство и семью. Он считает, что действующие власти это допустили.
Но ведь в 2015г., когда власти РПА заставляли Г. Царукяна закрыть политическую страницу, ходили слухи, что ночью его сыновей похитили. Гагик Царукян сам лично заявил, что за ночь увели 600-700 сторонников.
А. Ашотян говорит, что о подобных параллелях не говорит даже ППА, и в 2015г. использования подобного широкомасштабного репрессивного аппарата не было.
«Да были эмоциональные вспышки со всех сторон, с ППА нам не всегда было по пути, но никогда мы не позволяли себе пересекать красные линии», - говорит он.
Он также считает, что Н. Пашинян по многим фактам должен быть обязан Г. Царукяну – своим выдвижением на должность премьер-министра, приглашением участвовать в семейных мероприятиях.
«Когда Н. Пашинян и его команда кайфовали под песню Меладзе на свадьбе дочери Г. Царукяна. И если Г. Царукяна арестуют, сторонники ППА еще больше возмутятся, а если не будет арестован, будет доказано, что Н. Пашинян в очередной раз делает высокопарные заявления», - добавляет А. Ашотян.
Последний также требует от премьер-министра опровергнуть заявления Ильхама Алиева о встрече в Душанбе:
«У меня есть глубокое подозрение, что на Н. Пашиняна есть компроматы, он не опровергает эти заявления. На пропагандистском фронте Армения проигрывает Азербайджану».
А. Ашотян также обратился к митингу, созываемому 8-го октября ППА, партиями «Дашнакцутюн» и «Родина», и сказал, что в РПА не было обсуждения касательно участия в нем.
На оппозиционном поле различные партии проводят различные обсуждения о сотрудничестве, между тем, РПА ни с кем не встречается. Не значит ли это, что они избегают сотрудничества с РПА?
«Бессмысленно ссорить нас с ППА, Ванецяном, Кочаряном, РПА, будучи самодостаточной, в то же время готова разработать повестку сотрудничества касательно будущего РА», - сказал А. Ашотян.