120141034_4002625183097493_8248981820365188098_o
Հոկտեմբերի 1-ից Մոսկվայի շրջանից դեպի Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ ծանրոցների փոխադրման գինը կնվազի շուրջ 3 անգամ. նախարար
Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրում է.
«Ռուսաստանի Նիժնի Նովգորոդ քաղաքում քիչ առաջ Հայփոստի և Ռուսաստանի փոստի միջև ստորագրվեց համաձայնագիր, որը թույլ կտա հոկտեմբերի 1֊ից Մոսկվայի շրջանից դեպի Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ ծանրոցների փոխադրման գինը նվազեցնել շուրջ 3 անգամ, իսկ Ռուսաստանից դեպի Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ` 1.5 անգամ։
Սա լավ հնարավորություն է ինչպես քաղաքացիների, այնպես էլ էլեկտրոնային առևտրով զբաղվող փոքր ու միջին բիզնեսի զարգացման համար։

120141034_4002625183097493_8248981820365188098_o
С 1-го октября стоимость доставки посылок из Московской области в Армению и обратно снизится примерно в 3 раза: Министр
В Нижнем Новгороде подписано соглашение между Почтой России и ЗАО «Айпост», которое позволит с 1 октября снизить стоимость доставки посылок из Московской области в Армению и обратно примерно в 3 раза, а из России в Армению и обратно - в 1,5 раза. Об этом сообщил министр высокотехнологичной промышленности Армении Акоп Аршакян.
Министр отметил, что это хорошая возможность как для граждан так и для развития малого и среднего бизнеса, занимающегося электронной торговлей.