Արցախի նախագահը հանդիպել է Դավիթ Տոնոյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 22-ին Երևանում ՊՆ վարչական համալիրում հանդիպել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հետ:
Երկրի ղեկավարն իր գոհունակությունն է հայտնել Պաշտպանության բանակի և Զինված ուժերի միջև փոխգործակցության բարձր մակարդակից՝ ընդգծելով, որ պաշտպանունակության և արտաքին անվտանգային խնդիրները գտնվում են ինչպես Արցախի Հանրապետության, այնպես էլ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքական իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում: Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ հայոց բանակը տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության պահպանման գործում գլխավոր դերակատարում ունի, և այս համատեքստում շարունակական ու համատեղ ջանքերի շնորհիվ պետք է անընդհատ ընդլայնվեն ռազմական կարողությունները:
Դավիթ Տոնոյանը ողջունել է նախագահին նախարարություն կատարած պաշտոնական առաջին այցի կապակցությամբ, և վստահեցրել, որ համադրված ու համակարգված աշխատանքների միջոցով շարունակելու են ամրապնդել հայկական երկու պետությունների անվտանգային համակարգը:

Президент Арцаха встретился с Давидом Тонояном
22 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян в административном комплексе МО Армении встретился с министром обороны Давидом Тонояном.
Глава государства выразил удовлетворение высоким уровнем сотрудничества между Армией обороны и Вооруженными силами, подчеркнув, что проблемы обороноспособности и внешней безопасности находятся в центре внимания политических властей как Республики Арцах, так и Республики Армения. По словам президента Арутюняна, армянская армия играет главную роль в деле сохранения стабильности и мира в регионе, и в этом контексте последовательными и совместными усилиями необходимо постоянно расширять все военные возможности.
Давид Тоноян приветствовал президента в связи с его первым официальным визитом в министерство и заверил, что посредством скоординированной работы они продолжат укреплять систему безопасности обоих армянских государств.