Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Թուրքմենստանի նախագահը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովը։
«Թուրքմենստանի և Հայաստանի Հանրապետության միջև ավանդաբար բարեկամական հարաբերությունները հիմնված են հավասարության, փոխադարձ հարգանքի և վստահության սկզբունքների վրա։ Վստահ եմ, որ քաղաքական, առևտրատնտեսական, մշակութաjին, հումանիտար և այլ ոլորտներում հաստատված բազմաբնույթ համագործակցությունը հետագայում ևս կզարգանա և կամրապնդվի՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,-նշված է Թուրքմենստանի նախագահի ուղերձում։
Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովը նախագահ Արմեն Սարգսյանին մաղթել է քաջառողջություն և երջանկություն, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն, բարօրություն և բարգավաճում։

Армена Саркисяна поздравил президент Туркменистана
По случаю Праздника Независимости Республики Армения поздравительное послание президенту Республики Армену Саркисяну направила президент Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедов.
В послании говорится: «Традиционно дружественные отношения между Туркменистаном и Республикой Армения строятся на принципах равноправия, взаимного уважения и доверия. Уверен, что налаженное многоотраслевое сотрудничество в политической, торгово-экономической, культурной, гуманитарной и других сферах будет и впредь развиваться и укрепляться на благо наших народов».
Гурбангулы Бердымухамедов пожелал президенту Армену Саркисяну крепкого здоровья и счастья, а дружественному народу Армении - мира, благоденствия и процветания.