Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չիլիի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չիլիի Հանրապետության նախագահ Սեբաստիան Պինյերային՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ  Ձեզ և Չիլիի բարեկամ ժողովրդին Անկախության օրվա առթիվ։ Մաղթում եմ Ձեզ նորանոր հաջողություններ ու նվաճումներ, իսկ Չիլիի ժողովրդին՝ բարօրություն, զարգացում ու խաղաղություն:
Վստահ եմ, որ համատեղ աշխատանքի շնորհիվ կհաջողվի առաջիկայում նոր մակարդակի բարձրացնել երկկողմ հարաբերությունները՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների»:

Премьер-министр направил поздравительное послание президенту Чили
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю Дня независимости президенту Республики Чили Себастьяну Пиньера. В послании, в частности, говорится:
«От имени народа Армении и от себя лично от всего сердца поздравляю Вас и дружественный народ Чили с Днем независимости. Желаю Вам новых успехов и достижений, а народу Чили -благоденствия, развития и мира.
Уверен, что благодаря совместной работе, мы сможем двусторонние отношения поднять на новый уровень, во благо наших стран и народов!».