«Ես ժողովրդի հետ եմ, խոսքս գործ եմ դարձրել, էսօր բամբասում են, շանտաժ են անում, իմ վեջն էլ չի»․ Գագիկ Ծառուկյան (տեսանյութ)
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը մասնակցել է ԲՀԿ Ուսանողական խորհրդի գրասենյակի բացմանը։
Հենց  մուտքի դիմաց Գագիկ Ծառուկյանը ելույթ է ունեցել ուսանողների  և կուսակցության համակիրների առաջ։
«Ես հանդիպում եմ, խոսում եմ ժողովրդի հետ, նրանց վիճակը վատ է, մարդիկ լացում են, փող չունեն դեղի համար, երեխային դպրոց ուղարկելու համար։ Եթե ժողովրդի վիճակը վատ ա, իմ երեխաների վիճակը չի կարա լավ լինի։ Ինձ ասում են՝ սով չեղավ»,-ասում է նա՝ անդրադառնալով իշխանական պատգամավորների հայտարարություններին
Նա   հարց ուղղեց հավաքված մարդկանց՝ ձեր վիճակը ո՞նց ա, համակիրները միաբերան պատասխանեցին՝ վատ։
ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը մտահոգություն  հայտնեց  բուհերում վարձավճարների համար․ ըստ նրա՝  պետությունը պետք է սուբսիդավորի, վեց ամիս ծնողը վճարի, վեց ամիս պետությունը։
«Իշխանության անփորձությունից է գալիս, անփորձ քայլել են, էսօր եկել ոլորտ են ղեկավարում։ Դու քարը քարին դրած չկաս, դու ոնց կարող ես ոլորտ ղեկավարել»,-ասում է նա։
Ըստ նրա՝  պետության պարտքն ավելացել է 1 միլիարդ 400 միլիոնով, ուստի  առաջարկում է ստեղծված տնտեսական ճգնաժամի պայմաններում համաշխարհային բանկից գումար վերցնել և բաժանել ժողովրդին, միևնույնն է ժողովուրդն է գումարը փակում։
«Ես ժողովրդի հետ եմ, խոսքս գործ եմ դարձրել, էսօր բամբասում են, շանտաժ են անում, իմ վեջն էլ չի»,-ասում է նա։
Գագիկ Ծառուկյանը համոզված է, որ եթե իշխանությունը փոփոխություններ չանի, ժողովուրդը անդունդ է գնալու․ «Մենք ոչ թե ձեր դեմ ենք պայքարում , այլ ասում՝ ընդունեք ձեր սխալները, էնպես արեք, որ մարդիկ իրենց վրա զգան բարեփոխումները»։
Ելույթից հետո ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը ուսանողներին ուղղորդեց ԲՀԿ Ուսանողական խորհրդի գրասենյակ և հորդորեց չհիասթափվել։

«Я с народом, я претворил свои слова в дело, сегодня сплетничают, шантажируют, мне все равно»: Гагик Царукян (видео)
Председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян принял участие в открытии офиса Студенческого совета ППА.
Прямо у входа Гагик Царукян выступил перед студентами и сторонниками партии.
«Я встречаюсь, говорю с народом, они в плохом состоянии, люди плачут, у них нет денег на лекарства, на то, чтобы отправить ребенка в школу. Если состояние народа плохое, состояние моих детей не может быть хорошим. Мне говорят – голода нет»,- говорит он, обращаясь к заявлениям депутатов от власти.
Он адресовал вопрос собравшимся людям: как вам живется? Сторонники в один голос ответили – плохо.
Председатель ППА Гагик Царукян выразил озабоченность из-за оплаты за учебу в вузах, по его словам, государство должно субсидировать: шесть месяцев платит родитель, шесть месяцев – государство.
«Это идет от неопытности власти, это – шаги по неопытности, сегодня они пришли, чтобы управлять отраслью. Ты камень на камень не ставил, как ты можешь управлять отраслью? »,- говорит он.
По его словам, долг государства увеличился на 1 миллиард 400 миллионов, следовательно предлагает в условиях создавшегося экономического кризиса взять денег из всемирного банка и раздать народу, все равно долги погашает народ.
«Я с народом, я претворил свои слова в дело, сегодня сплетничают, шантажируют, мне все равно»,- говорит он.
Гагик Царукян убежден, что если власти не совершат изменений, народ отправится в пропасть: «Мы не боремся против вас, а говорим: признайте свои ошибки, сделайте так, чтобы люди на себе почувствовали реформы».
После выступления председатель ППА Гагик Царукян направил студентов в офис Студенческого совета ППА и призвал не разочаровываться.