«Լիդիան»-ն ի դեմս մեզ՝ տեսնում է հակառակորդի և փորձում է մեզ նույնպես թիրախավորել․ Գորգիսյան (տեսանյութ)
«Մենք վերջապես բացահայտեցինք «Լիդիան»-ի դեմքը, սակայն դա այն չէր, ինչ մենք կուզենայինք տեսնել, պարզվեց՝ մենք գործ ունենք տարրական մանիպուլյատոր, սուտասանների հետ»,-այսօր Ազգային ժողովում «Ա1+»-ի հետ զրույցում նման պնդում արեց ԱԺ ԼՀԿ պատգամավոր Գևորգ Գորգիսյանը՝ անդրադառնալով Ամուլսարում Ամուլսարի պահապանների և «Լիդիան»-ի պահանորդական խմբի մեջ տեղի ունեցած վերջին միջադեպին։
«Լիդիան Արմենիա»-ն հայտարարել էր, նաև, թե պատգամավորներից ոմանք արդեն երկու տարի հրապարակային խրախուսում են ապօրինությունը` դրանով անպատժելիության անուղղակի խոստում տալով հանցավոր խմբավորման անդամներին։
«Նրանք գիտեն՝ մենք ինչու էինք այցելել այդտեղ, մենք տղաներին տեսել ենք, նրանց որպիսությունն ենք հարցրել, նաև մեր շնորհակալությունն ենք հայտնել, որ այսքան ժամանակ անձնուրաց այդտեղ պայքարում են՝ թույլ չտալով, որ հանքը շահագործվի»,-նշեց Գորգիսյանը՝ հավելելով, որ Ամուլսարի պահապանները սադրանքի գնալ չէին կարող, որովհետև գիտեն, որ ցանկացած սադրանք կարող է աշխատել ի վնաս իրենց․
«Նրանք պնդում են, որ ոգելից չեն օգտագործում, տեղում եղել են նաև ոստիկաններ, հիմա շատ կարևոր է ոստիկանության արձագանքը, որովհետև տղաները պնդում են, որ պահնորդական ընկերությունը ծեծել է ոչ միայն իրենց, այլ նաև ոստիկաններին, ովքեր փորձել են պաշտպանել տղաներին, որովհետև մի քանի տասնյակ մարդիկ հարձակվել են 3 հոգու վրա, նրանց տարել ներս, ծեծել, որպեսզի հետո դա ներկայացնեն որպես հարձակում «Լիդիան»-ի վրա»։
Մեր դիտարկմանը թե ԼՀԿ պատգամավորներին առնչվող «Լիդիան»-ի հայտարարութան վերաբերյալ արդյո՞ք պատրաստվում են որոշակի քայլեր կատարել , Գորգիսյանն արձագանքեց, թե միանշանակ իրենց զրպարտել են, այժմ քննարկում են՝ իրավական ճանապարհով գնան, թե ոչ․
««Լիդիան»-ը ի դեմս մեզ՝ տեսնում է հակառակորդի և փորձում է մեզ նույնպես թիրախավորել։ Եթե կար ՀՀ-ում քաղաքացի, ով հավատում  էր, որ «Լիդիանը» կարող է լինել պատասխանատու հանք շահագործող, հիմա բոլորը տեսնում են,  որ դա ընդամենը սուտասանների խումբ է և նրանք չեն կարող լինել պատասխանատու հանք շահագործող»։

«Лидиан» видит в нас противника и пытается нас тоже сделать мишенью: Горгисян (видео)
«Мы наконец раскрыли лицо “Лидиан”-а, однако это было не то, что нам хотелось бы увидеть, оказалось, мы имеем дело с элементарными манипуляторами, лжецами»,- подобное утверждение в беседе с «А1+» в Национальном собрании сделал сегодня депутат НС от ПСА Геворг Горгисян, обратившись к последнему инциденту в Амулсаре между хранителями Амулсара и охранной группой «Лидиан»-а.
«Лидиан Армения» также заявила, что некоторые депутаты уже два года как публично поощряют беззаконие, тем самым давая косвенное обещание безнаказанности членам преступной группировки.
«Они знают, почему мы туда поехали, мы встретились с парнями, справились об их самочувствии, также выразили благодарность, что столько времени они самоотверженно борются, не допуская эксплуатации месторождения»,- отметил Горгисян, добавив, что хранители Амулсара не могли пойти на провокацию, потому что знают, что любая провокация может сработать против них:
«Они утверждают, что не употребляют алкоголь, на месте были и полицейские, сейчас очень важна реакция полиции, потому что парни утверждают, что охранная служба избила не только их, но и полицейских, которые пытались защитить парней, потому что несколько десятков человек напали на 3 человек, увели их вовнутрь, избили, чтобы потом представить это как нападение на “Лидиан”».
На наше наблюдение, собираются ли они предпринять какие-либо шаги в связи с заявлением «Лидиан»-а, относящемся к депутатам от ПСА, Горгисян ответил, что однозначно их оклеветали, сейчас обсуждают, пойти по правовому пути или нет:
«”Лидиан” видит в нашем лице противника и пытается нас тоже сделать мишенью. Если в РА были граждане, которые верили, что “Лидиан” может быть ответственным недропользователем, то сейчас все видят, что это – всего лишь группа лжецов, и они не могут быть ответственными недропользователями».