Շփվեցի ԱԺ-ի մոտ եկած, ՌԴ մեկնել ցանկացող քաղաքացիների հետ. Ալեն Սիմոնյան (տեսանյութ)
«Այսօր շփվեցի ԱԺ-ի մոտ եկած , ՌԴ մեկնել ցանկացող քաղաքացիների հետ: Համացանցում ամեն կայք մի վերնագիր է դրել: Մեկը, որ այցելություն ապահովի, մյուսը իրեն բնորոշ մի վատ բան որ ներարկի, մյուսը, որ իր ֆեյքերը տարածելու թեմա ունենան, հազվադեպ նաև դրական բան:
Իսկ իրականությունն այն է, որ մարդիկ հանդիպումից հետո տուն գնացին` մի մասը բավարարված, մի մասը հույսով, մի մասը սպասելիքով: Որոշների հետ արդեն իսկ կապ է հաստատել իմ գրասենյակը և անհատապես լուծում է փորձում գտնել:
Իսկ որպեսզի ընդհանուր առմամբ պարզ լինի, թե ինչ մթնոլորտում ավարտվեց մեր զրույցը, բավական է դիտել այս կարճ տեսանյութը»:

Я пообщался с гражданами, собравшимися у здания НС, желающими выехать в РФ: Ален Симонян (видео)
Вице-спикер Национального Собрания Армении Ален Симонян встретился с гражданами, собравшимися перед зданием парламента, требующими выезда в Российскую Федерацию, и ответил на их вопросы. Симонян отметил, что ведутся переговоры по вопросу выезда в Россию, запрет действует с российской стороны.
«Россия говорит, что у нее проблема - эпидемия. Даже если она примет граждан Армении, то как может сказать другим, что не принимает их? Сейчас ведем переговоры, пытаемся возобновить полеты», - сказал Симонян.
Коснувшись вопроса въезда в Грузию, Симонян отметил, что соседняя страна откроет страну для других туристов только после общегосударственных выборов в Грузии.
«31 октября в Грузии проходят общегосударственные выборы. Пока выборы не пройдут, они не откроют страну», - сказал вице-спикер НС.