040920KarekinOdabashyan
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 4-ին ընդունել է «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Կարեկին Օդաբաշյանին:
Երկրի ղեկավարը հետաքրքրվել է ընկերության կողմից նոր ներդրումների ընթացքով՝ նշելով, որ կապի և տեխնոլոգիաների զարգացման գործում դրանք էական նշանակություն ունեն: Հանրապետության նախագահի խոսքով՝ հատկապես շարժական համացանցի արագության բարձրացումը, ինչպես նաև սակագների վերանայումը, մեծապես փոխելու են ոչ միայն հանրային տրամադրությունները, այլև իրենց դրական ազդեցությունն են թողնելու Արցախի ներդրումային դաշտի գրավչության վրա:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Կարեկին Օդաբաշյանը նշել է, որ, չնայած համավարակի պատճառով ներկրված նոր սարքավորումների տեղադրումը դանդաղել էր, բայց այս օրերին ընկերությունը ողջ ծավալով շարունակում է աշխատանքները: Գլխավոր տնօրենը տեղեկացրել է, որ բարձր արագությամբ 3G կապն արդեն իսկ հասանելի է մայրաքաղաքում և Շուշիում, առաջիկա օրերին էլ հասանելի կդառնա մնացած խոշոր բնակավայրերում: Իսկ մինչև տարեվերջ նոր 3G-ի ծածկույթի տակ կլինեն ներհանրապետական գլխավոր ճանապարհները, Հայաստանին կապող միջպետական մայրուղիները
Մինչև 2022թ.-ը էականորեն նվազելու են մատուցվող ծառայությունների սակագները. արդեն հունվարի 1-ից կլինի առաջին շոշափելի վերանայումը: Ըստ ընկերության գլխավոր տնօրենի, նոր տարուց գործելու են նաև նոր փաթեթներ, որոնք ավելի մատչելի պայմաններ են առաջարկելու բաժանորդներին:

040920KarekinOdabashyan
4 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял генерального директора компании “Карабах Телеком” Карекина Одабашяна.
Арутюнян поинтересовался ходом новых инвестиций компании, отметив, что в деле развития связи и технологий они имеют существенное значение. По словам президента республики, повышение скорости мобильного интернета, а также пересмотр тарифов значительно изменит не только общественные настроения, но и окажет положительное влияние на привлекательность инвестиционного поля Арцаха.
Выразив благодарность за теплый прием, Карекин Одабашян отметил, что, несмотря на то, что установка нового оборудования, импорт которого из-за эпидемии, был замедлен, в эти дни компания уже в полном объеме продолжает свои работы. Гендиректор сообщил, что высокоскоростная 3G-связь уже доступна в столице и в Шуши. В ближайшие дни станет доступна и в остальных крупных населенных пунктах. До конца года под покрытием нового 3G окажутся главные внутриреспубликанские дороги, межгосударственные трассы, связывающие Арцах с Арменией.
До 2022 года  существенно снизятся тарифы на предоставляемые услуги. Ууже с 1 января будет первый ощутимый пересмотр. По словам гендиректора компании, с Нового года будут действовать новые пакеты, которые предложат абонентам более доступные условия.