Ընդդիմություն չունենալը մեր ամենամեծ դժբախտությունն է․պատգամավոր (տեսանյութ)
«Մարդիկ տրվում են մանիպուլյացիաներին և դժգոհության ալիք է առաջանում»,-այս մասին «Ա1+»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Մանուկյանը՝ անդրադառնալով  ԿԳՄՍ նախարարության դեմ բողոքի ակցիաներին և նախարարի հրաժարականի պահանջին։
Նրա խոսքով՝ դժգոհությունների մեծ մասը ստի և կեղծիքի հետևանք է, նաև համոզված է՝ նախարարությունը ամեն ինչ անում է, որպեսզի ունենանք որակյալ կրթական համակարգ։
Ինչ վերաբերում է ներքաղաքական իրավիճակին, ընդդիմադիր դաշտից թեժ աշնան վերաբերյալ հայտարարություններին, Մանուկյանը նշեց՝ այդ հայտարարություններին լուրջ չի վերաբերվում և որևէ մտավախություն չունի։
«Ընդդիմություն չունենալը մեր ամենամեծ դժբախտությունն է»,-նշեց Մանուկյանը։
Մանուկյանը համոզված է՝ ընդդիմադիր դաշտից հնչող քննադատությունները քրեական գործերին՝ քաղաքական աստառ տալու նպատակ ունեն․
«Մարդը խնդիրը բարձրաձայնում է ոչ թե, որ խնդիր գոյություն ունի, այլ խնդիրը բարձրաձայնում է նրա համար, որպեսզի իր քրեական գործերը կոծկի և ասի , որ իրեն քրեական հետապնդման են ենթարկում»։
Պատգամավորը նշեց նաև՝ Սահմանադրական դատարանի թեկնածուների վերաբերյալ արդեն որոշում ունի, հնչած քննադատություններն ու քննարկումներն էլ համարում է առողջ և դրական։

Отсутствие оппозиции – наше самое большое несчастье: депутат (видео)
«Люди поддаются манипуляциям и возникает волна недовольства», - об этом в беседе с «А1+» отметил депутат НС РА от фракции «Мой шаг» Артур Манукян, обратившись  к акциям протеста против Министерства ОНКС и требования отставки министра.
По его словам, большая часть недовольств – это следствие лжи и фальши, также уверен, что министерство делает все, чтобы у нас была качественная образовательная система.
Касательно внутриполитической ситуации, заявлений оппозиции о жаркой осени, Манукян отметил: он не относится к этим заявлениям серьезно, и у него нет никаких опасений.
«Отсутствие оппозиции – наше самое большое несчастье», - отметил Манукян.
Манукян уверен, что критика, звучащая из оппозиционного поля, преследует цель создать политическую подоплеку для уголовных дел:
«Человек говорит о проблеме не потому, что существует проблема, а о проблеме говорит потому, чтобы замять уголовные дела и сказать, что его подвергают политическому преследованию».
Депутат также отметил, что у него уже есть позиция относительно кандидатов в Конституционный суд, прозвучавшую критику и обсуждения считает здоровыми и положительными.