Հանգստի գոտիները ներքին տուրիզմով չեն կարողանում գումար աշխատել (տեսանյութ)
«Կանչաքար» վրանային գոտում այս տարի զբոսաշրջային հոսքեր չկան, որովհետև, ինչպես տնօրեն մարտուն Ազատյանն է ասում`  իրենք հիմնականում աշխատում են արտասահմանցի զբոսաշրջիկների հետ։
«Ես կասեի, որ Հայաստանում զարգացած չէ էքստրիմալ ներքին տուրիզմը, այսինքն՝ վրաններում մնալու կուլտուրան տարածվածա երիտասարդների մոտ, բայց այդքան մասսայական չի, ինչքան եվրոպական երկրներում»։
Հանգստյան գոտին գործում է 2018 թվականից, լիարժեք ու ամբողջ ծավալով աշխատել են նախորդ տարի՝ ապրիլից սկսած մինչև ուշ աշուն։ Այս տարի շատ քիչ այցելու են ունեցել։

Зоны отдыха не могут заработать на внутреннем туризме (видео)
В палаточной зоне «Качнакар» в этом году нет туристических потоков, поскольку, как говорит директор Мартун Азатян, они в основном работают с зарубежными туристами.
«Я бы сказал, что в Армении не развит экстремальный внутренний туризм, т.е. культура ночевок в палатках развита среди молодежи, но не является столь массовой, как в европейских странах».
Зона отдыха действует с 2018 года, полноценно и в полном объёме они работали в прошлом году – с апреля до поздней осени. В этом году у них было очень мало посетителей.