Կորոնավիրուսի հետեւանքով մահվան 4 նոր դեպք կա
Օգոստոսի 25-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 42936 դեպք, որոնցից 36475-ն` առողջացած, 858-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5343 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 196873 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 111 նոր դեպք և 426 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել է 61 (կին), 65 (տղամարդ), 70 (տղամարդ) և 67 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 260 է:

4 новых случая смерти от коронавируса
В Армении по состоянию на 25 августа всего подтверждено 42 936 случаев COVID-19, 36 475  из которых выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 5 343 пациента. За последние сутки проведено 1 299 тестов, а в общем счете 196 873.
Таким образом, выявлено 111 новых случаев заражения, 426 больных выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 858 летальных исходов (увеличились на 4).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были   мужчины 65 и 70 лет и женщины 61 и 67 лет. Они имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 4 случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 260.