Մայրուղիներին հարակից քանդակների վերականգնման համար մրցույթները չեն կայացել. վարչապետ
«Երեւի հիշում եք, որ կառավարության նիստում հանձնարարական էի տվել վերականգնել Հայաստանի մայրուղիներին հարակից մի շարք քանդակագործական ստեղծագործություններ:
Դրանցից երկուսի՝ Սեւան-Երեւան մայրուղու վրա գտնվող «Ճանապարհաշինարարների» եւ «Արձագանքի» վերականգնման եւ հարակից տարածքների բարեկարգման համար կառավարությունը դեռ գարնանը հատկացրել է համապատասխանաբար 176 միլիոն եւ 76 միլիոն դրամ:
Հունիս եւ հուլիս ամիսներին ԿԳՄՍ նախարարությունը հրապարակային մրցույթ է հայտարարել՝ վերականգնման աշխատանքներն իրականացնող ընկերություն ընտրելու համար: Երկու մրցույթներն էլ չեն կայացել՝ մասնակից չլինելու պատճառով:
Երեկ նախարարությունը երրորդ մրցույթն է հայտարարել: Հույս ունենք՝ այս անգամ մասնակիցներ եւ հաղթողներ կլինեն ու ոչ միայն մշակութային հարց կլուծվի, այլեւ տնտեսական, որովհետեւ կապիտալ այս ներդրումը ենթադրում է նաեւ նոր աշխատատեղեր»:

Конкурсы на восстановление скульптур у автотрассы не состоялись: премьер-министр
Поддержи А1+!Премьер-министр Армении Никол Пашинян сообщил, что Министерство науки, образования, культуры и спорта объявило третий конкурс на восстановление нескольких скульптурных памятников, установленных на территориях, прилегающих к автотрассе Севан-Ереван.
«Вы помните, что на заседании правительства я дал поручение восстановить ряд скульптурных произведений, установленных на территориях, прилегающих к автомагистралям Армении. На восстановление двух из них - “Дорожные строители” и “Эхо”, находящихся на автотрассе Севан-Ереван, и благоустройство прилегающих территорий правительство еще весной выделило соответственно по 176 млн и 76 млн драмов. В июне и июле Министерство НОКС объявило открытый конкурс для выбора компании, осуществляющей восстановительные работы. Оба конкурса не состоялись вследствие отсутствия участников», - написал Пашинян.
Он также сообщил, что 24 августа Министерство НОКС объявило третий конкурс. Премьер-министр выразил надежду, что на этот раз будут и участники и победители, в результате чего будет решен не только эстетический вопрос, но и экономический, поскольку этот вклад капитала предполагает и новые рабочие места.