CNF-ն շուրջ 87 հազար եվրո է հակացրել «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԿովկասի բնության հիմնադրամի /CNF/ կողմից 2020 թվականի երկրորդ ֆինանսական փոխանցումն է կատարվել «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցին: Հատկացումը կազմել է շուրջ 87 հազար եվրո: Նշենք, որ տարեսկզբին պահպանվող այս տարածքին CNF-ի կողմից տրվել էր ֆինանսական տարվա առաջին հատկացումը, որը կազմել էր շուրջ 93 հազար եվրո:
Առաջիկայում նախատեսվում են նաև հերթական փոխանցումները ՀՀ Շրջակա միջավայրի նախարարության կազմում գտնվող մյուս 3 ՊՈԱԿ-ներին՝ «Զանգեզուր» կենսոլորտային համալիրին, «Դիլիջան» և «Արփի լիճ» ազգային պարկերին:
Տրված աջակցությամբ CNF-ը շարունակում է համաֆինանսավորել բնության հատուկ պահպանվող տարածքների ընթացիկ ծախսերը՝ բարելավելու ԲՀՊՏ-ների կառավարման արդյունավետությունը:

CNF предоставил государственному заповеднику «Хосровский лес» около 87 тысяч евро
Поддержи А1+!Фонд природы Кавказа (CNF) государственному заповеднику “Хосровский лес” сделал перевод, уже второй в 2020 году. Ассигнования составили около 87 000 евро. Для этой охраняемой территории CNF в начале года выделила первое финансирование, которое составило около 93 000 евро.
В ближайшее время намечены и очередные переводы другим 3 ГНКО, входящим в состав Министерства окружающей среды Армении -Биосферному комплексу “Зангезур”, Национальным паркам “Дилижан” и “Озеро Арпи”.
CNF для повышения эффективности управления особо охраняемых территорий продолжает софинансирование их текущих расходов.