Քաղաքական ուժերից ամեն մեկը վերմակն իր կողմն է քաշում․Հակոբկոխյանը 7 օր է՝ հացադուլ է անում (տեսանյութ)
Իմ առողջական վիճակը հիանալի է և աննման, իմ առողջական վիճակը իմ ազգից է գալիս։ Այս մասին «Ա1+»-ի հետ զրույցում հայտարարեց արդեն 7 օր հացադուլի մեջ գտնվող, բռնցքամարտի աշխարհի 1989 թ. չեմպիոն, Բարի կամքի խաղերի կրկնակի, Եվրոպայի եռակի, ԽՍՀՄ ժողովուրդների սպարտակիադայի կրկնակի, ԽՍՀՄ վեցակի չեմպիոն, աշխարհի գավաթակիր, ԽՍՀՄ սպորտի վաստակավոր վարպետ Իսրայել Հակոբկոխյանը։
Վերջինս պնդեց՝ իր պահանջները միանշանակ նույնն են մնացել։
Հիշեցնենք՝ Հակոբկոխյանը յոթ կոնկրետ պահանջ ունի.
Ոչ՝ ստամբուլյան կոնվենցիային,
Ոչ՝ Լանզարոտեի կոնվենցիային,
Ոչ՝ թուրքահաճո հանրակրթական չափորոշիչներին,
Ոչ՝ Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցու դեմ պայքարին,
Ոչ՝ մեր պատմության կեղծմանը,
Ոչ՝ Ամուլսարի շահագործմանը,
Ոչ՝ անօրինական բռնություններին:
Ութերորդ տողում էլ գրել է՝ «Ոչ» ու կախման կետեր դրել:
Նրա վստահեցմամբ՝ իրեն աջակցում են հանճարեղ մարդկանցից մինչև հասարակ քաղաքացիներ, իսկ հացադուլը կդադարեցնի միայն մեկ դեպքում․
«Երբ կհամոզվեմ, որ մեր քաղաքական գործիչները խելքի են եկել, մեկը մյուսին զանգել են, հավաքվել են, որ միասին զրուցեն, տեսնենք՝ այս անդունդից ոնց ենք դուրս գալիս, այդ ժամանակ ես անելիք չունեմ, կվազեմ տուն, կհանգստանամ, կհասնեմ աշակերտներիս»։
Հակոբկոխյանն ասում է՝ քաղաքական գրեթե բոլոր ուժերը եկել, իրենց աջակցությունն են հայտնել, բայց ինքը քաղաքական գործիչ չէ, քաղաքական շահարկումների հետ կապված էլ մտահոգություններ չունի․
«Ոնց հասկանում եմ՝ քաղաքական ուժերը ամեն մեկը վերմակը իր կողմն է քաշում, ու ինքն է ուզում ծանրության կենտրոնը լինի, ես էլ իրենց ասում եմ՝ ամբիցիաները վայր դրեք, տեսնենք՝ ոնց ենք սրանց հեռացնում, հետո, երբ ընտրություններ լինի, կտեսնենք՝ որը կընտրվի, կընտրվի»։

Каждая политическая сила тянет одеяло на себя: Акобкохян 7 дней как проводит голодовку (видео)
Поддержи А1+!Состояние моего здоровья великолепно и несравненно, состояние моего здоровья вытекает из моей нации. Об этом в беседе с «А1+» заявил уже 7 дней как проводящий голодовку, чемпион мира по боксу 1989г., двукратный чемпион Игр доброй воли, трехкратный чемпион Европы, двукратный чемпион спартакиады народов СССР, шестикратный чемпион СССР, обладатель кубка мира, заслуженный мастер спорта СССР Исраел Акобкохян.
Последний утверждает: его требования однозначно остались теми же.
Напомним, у Акобкохяна семь конкретных требований:
Нет Стамбульской конвенции!
Нет Лансаротской конвенции!
Нет протурецким критериям общего образования!
Нет борьбе против Армянской Апостольской церкви!
Нет искажению истории!
Нет эксплуатации Амулсара!
Нет незаконному насилию!
На восьмой строке написал «Нет» и поставил многоточие.
По его заверению, его поддерживают и знаменитости, и простые граждане, и он прекратит голодовку только в одном случае:
«Когда удостоверюсь, что наши политические деятели взялись за ум, позвонили друг другу, собрались, чтобы вместе поговорить, посмотреть, как мы выйдем из этой пропасти, тогда мне уже нечего будет делать, я побегу домой, отдохну, приду на помощь своим ученикам».
Акобкохян говорит: почти все политические силы приходили, выражали свою поддержку, но он - не политический деятель, у него нет беспокойств, связанных с политическими спекуляциями:
«Насколько я понимаю, каждая из политических сил тянет одеяло на себя, и она хочет быть центром тяжести, я же им говорю: оставьте амбиции, посмотрим, как убрать этих, потом, когда будут выборы, посмотрим, кто изберется – пусть изберется».