Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 նոր դեպք
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱՀ առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 նոր դեպք: Վարակակիրներից 2-ը Ստեփանակերտից են, մեկական էլ՝ Ասկերանից և Նորագյուղից: COVID -19 ի ախտորոշում ունեցող քաղաքացիների շփման շրջանակը պարզվում է, օրվա ընթացքում աշխատանքներ են իրականացվելու վարակակիրների մերձավոր շրջանակներին մեկուսացնելու և թեստավորելու ուղղությամբ:
Կորոնավիրուսով հիվանդ 2 քաղաքացի ապաքինվել է: Բժիշկների գնահատմամբ 7 հիվանդի վիճակը ծանր է, 9-ինը՝ միջին ծանրության:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 247 մարդու մոտ, որից 181-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 65, ընդհանուր մեկուսացված է 104 քաղաքացի:

Поддержи А1+!По состоянию на 4 августа в Республике Арцах выявлено 4 новых случая COVID-19. Об этом сообщает информационный штаб Арцаха со ссылкой на данные Министерства здравоохранения страны.
Двое из них - из Степанакерта, по одному - из Аскерана и Норагюха.
Круг общения граждан с диагнозом COVID-19 выясняется, в течение дня будут проводиться работы по изоляции и тестированию ближайших контактов инфицированных.
Двое больных с диагнозом COVID-19 выздоровели. По оценкам врачей, состояние 7 пациентов тяжелое, 9 - средней тяжести.
В общем COVID-19 был диагностирован у 247 человек, 181 из которых уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 65 пациентов, изолировано 104 человек. Для тестирования проведено 139 заборов проб и сделано 6 234 тестов.
В Арцахе не зафиксировано случаев смерти от COVID-19. Был один случай смерти пациента с диагнозом COVID-19, но смерть наступила по другой причине.