Հանգիստը Հայաստանում. ինչի՞ց են դժգոհում քաղաքացիները
Աջակցիր «Ա1+»-ինԿորոնավիրուսը հարկադրեց հայաստանցիներին ամառային հանգստի տարբերակներ փնտրել երկրի ներսում:
Սա մի կողմից հրաշալի հնարավորություն էր՝ ծանոթանալու Հայաստանի գեղեցիկ ու չբացահայտված զբոսավայրերին՝ զուգահեռ նպաստելով թե՛ ներքին տուրիզմի զարգացմանը, թե՛ օգնելով զբոսաշրջային ոլորտին, որը, ըստ ոլորտի ներկայացուցիչների, համավարակի արդյունքում ծայրահեղ ծանր վիճակում է հայտնվել:
Զբոսաշրջային ոլորտի ներկայացուցիչները նշում են, որ ոլորտում ծանր իրավիճակ է, շատ հյուրատներ դատարկ են: Ու չնայած կանխատեսումներին, որ իրավիճակով պայմանավորված՝ ներհայաստանյան հանգստի գները կնվազեն, շատերը բողոքում են, որ Հայաստանի տարածում հանգստի մեկնելը պարզապես մատչելի չէ:
«Ա1+»-ը հարցում անցկացրեց, պարզելու համար, թե մեկնե՞լ են արդյոք հանգստի մեր հայրենակիցները եւ գո՞հ են ներքին տուրիզմից, թե՞ ոչ:
Եւ հետաքրքրական է, որ հարցվածների մեծ մասը նշել է, որ չի մեկնել հանգստի, քանի որ գները բարձր են: Այդպես է պատասխանել մեր հարցմանը մասնակցած քաղաքացիների 39 տոկոսը:

1200px-Khor_Virap_Monastery3
С одной стороны, это – хорошая возможность ознакомиться с прекрасными достопримечательностями Армении, параллельно и способствуя развитию внутреннего туризма, и помогая туристической отрасли, которая, по словам представителей отрасли, в результате пандемии оказалась в крайне тяжелом положении.
Представители туристической отрасли отмечают, что ситуация тяжелая, многие дома отдыха пусты. Несмотря на прогнозы, что в связи с ситуацией, цены на отдых в пределах Армении снизятся, многие жалуются, что отправиться отдыхать на территории Армении попросту недоступно.
«А1+» провел опрос, чтобы выяснить, поехали ли отдыхать наши соотечественники и довольны ли внутренним туризмом?
И интересно, что большинство опрошенных отметили, что не поехали отдыхать, поскольку цены очень высоки. Так ответили 39% участвовавших в опросе граждан.