704 հոգի ապաքինվել է կորոնավիրուսից. մահվան ելքերը՝ 12
Հուլիսի 21-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 35254 դեպք, որոնցից 24206-ն` առողջացած, 662-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10171 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 148180 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 273 նոր դեպք և 704 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 75 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 71 (կին), 65 (տղամարդ), 83 (տղամարդ), 92 (կին), 94 (կին), 85 (կին), 83 (կին), 80 (տղամարդ), 63 (տղամարդ) և 89 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 6 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 215 է:

704 человек выздоровели от коронавируса, скончались 12
В Армении по положению на 11:00 21 июля подтверждено 35 254 случая COVID-19, из которых 24206 - вылечились. Об этом сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний МЗ Армении.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 10 171 пациентов. Всего было проведено 148 180 тестов.
Выявлено 273 новых случая заражения, 704 пациента выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 662 летальных исхода (увеличились на 12).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчины 75, 64, 65, 83, 80, 63 лет и женщины 71, 92, 94, 85, 83, 89 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 6 случаев смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни.  Таких случаев - 215.