Արցախի նախագահը հրամանագրեր է ստորագրել
Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հուլիսի 15-ին ստորագրել է հրամանագիր Սամվել Ավանեսյանին Արցախի Հանրապետության աշխատանքի, սոցիալական և բնակարանային հարցերի նախարարի պաշտոնից ազատելու մասին՝ իր դիմումի համաձայն։
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով` Արցախի Հանրապետության աշխատանքի, սոցիալական և բնակարանային հարցերի նախարար է նշանակվել Միքայել Վիրաբյանը։
Նույն օրը երկրի ղեկավարը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` վաղաժամկետ դադարեցվել են Արցախի Հանրապետության հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Վիրաբյանի լիազորությունները՝ իր դիմումի համաձայն՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ։

Президент Арцаха подписал указы
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 15 июля подписал указ об освобождении Самвела Аванесяна от должности министра труда, по социальным и жилищным вопросам Республики Арцах в соответствии с его заявлением.
Другим указом президента, министром труда, по социальным и жилищным вопросам назначен Микаел Вирабян.
В тот же день глава государства подписал указ о досрочном приостановлении полномочий председателя Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Микаела Вирабяна в соответствии с его заявлением и в связи с переходом на другую работу.