Կորոնավիրուսի հետեւանքով մեկ օրում մահվան 18 նոր դեպք է գրանցվել
Հուլիսի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 29820 դեպք, որոնցից 17427-ն` առողջացած, 521-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11708 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 127171 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 535 նոր դեպք և 520 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 68 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 84 (կին), 78 (կին), 34 (կին), 93 (կին), 83 (կին), 39 (կին), 71 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 78 (տղամարդ), 75 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 54 (կին), 73 (տղամարդ), 75 (տղամարդ), 82 (տղամարդ) և 70 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։

Зафиксировано 18 новых летальных исходов вследствие коронавируса
В Армении по положению на 8 июля подтверждено 29 820 случаев COVID-19, из которых выздоровели 17 427.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 11 708 пациентов. Всего было проведено 127 171 тестов.
Выявлено 535 новых случаев заражения, 520 пациентов выздоровели.
В общей сложности из-за COVID-19 зарегистрировано 521 случаев смерти (увеличилось на 18)
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были: 68 лет (мужчина), 71 года (мужчина), 84 лет (женщина), 78 лет (женщина), 34 лет (женщина), 93 лет (женщина), 83 лет (женщина), 39 лет (женщина), 71 года (мужчина), 68 лет (мужчина), 78 лет (мужчина), 75 лет (мужчина), 68 лет (мужчина), 54 лет (женщина), 73 лет (мужчина), 75 лет (мужчина), 82 лет (мужчина) и 70 лет (мужчина) лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.