Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի հետ և շնորհավորել նրան ծննդյան 80-ամյակի առթիվ:
Ջերմ ու անմիջական զրույցի ընթացքում նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ Նուրսուլթան Նազարբաևը մեծ վաստակ ունի Ղազախստանի զարգացման, միջազգային ասպարեզում նրա դերի ամրապնդման, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների խթանման գործում:
Հայաստանի նախագահը բարձր է գնահատել Ղազախստանի առաջին նախագահի մեծ ներդրումը Հայաստանի և Ղազախստանի միջև քաղաքական, տնտեսական և հումանիտար ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցության մեջ: Նախագահ Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանի ու Ղազախստանի միջև հաստատված ավանդական բարեկամական հարաբերություններն այսուհետ ևս կշարունակեն հաջողությամբ զարգանալ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերով:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Նուրսուլթան Նազարբաևին մաղթել է քաջառողջություն, հաջողություններ և ամենայն բարիք:

Армен Саркисян провел телефонный разговор с первым президентом Казахстана Нурсултаном Назарбаевым
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян провел телефонный разговор с первым президентом Казахстана Нурсултаном Назарбаевым и поздравил его с 80-летием.
В ходе теплой и непосредственной беседы президент Саркисян обратился к большому вкладу Нурсултана Назарбаева в развитие Казахстана, укреплению его роли на международной арене, а также стимулированию интеграционных процессов на евразийском пространстве.
Президент Армении высоко оценил вклад первого президента Казахстана и во взаимовыгодное сотрудничество между Арменией и Казахстаном в политической, экономической и гуманитарной сферах. Президент Саркисян выразил уверенность, что установившиеся между Арменией и Казахстаном традиционные дружественные отношения и впредь будут успешно развиваться как в двустороннем, так и многостороннем форматах.