Հաստատված 330 նոր դեպք և 162 առողջացած․ մահվան ելքերը՝ 7
Հուլիսի 6-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 28936 դեպք, որոնցից 16302-ն` առողջացած, 491-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11984 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 123815 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 330 նոր դեպք և 162 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 72 (կին), 64 (տղամարդ), 71(տղամարդ), 72 (տղամարդ), 87 (տղամարդ), 78 (տղամարդ) և 79 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 159 է:

330 новых случаев и 162 выздоровевших: случаев смерти – 7
В Армении по положению на 11:00 6 июля подтверждено 28 936 случаев COVID-19, из которых 16 302 - выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 11 984 пациентов. Всего было проведено 123 815 тестов.
Выявлено 330 новых случая заражения (по субботам и воскресеньям по сравнению с другими днями тестов делаются меньше), 162 пациента выздоровели, есть 7 летальных исходов.
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были: 72 лет (женщина), 64 лет (мужчина), 71 года (мужчина), 72 лет (мужчина), 87 лет (мужчина), 78 лет (мужчина) и 79 лет (мужчина). Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксирован 1 случай смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни.  Таких случаев - 159.