Մահվան 10 նոր դեպք՝ 8 տղամարդ, 2 կին
Հուլիսի 3-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 27320 դեպք, որոնցից 15484-ն` առողջացած, 469-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11211 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 118102 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 662 նոր դեպք և 448 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 56 (տղամարդ), 74 (կին), 80 (տղամարդ), 83 (տղամարդ), 66 (տղամարդ), 69 (տղամարդ), 61 (տղամարդ), 82 (տղամարդ), 81 (կին) և 62 (տղամարդ) տարեկան։ Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 156 է:

10 новых случаев смерти – 8 мужчин, 2 женщины
В Армении по положению на 11:00 3 июля подтверждено 27 320 случаев COVID-19, из которых 15 484 - выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 11 211 пациентов. Всего было проведено 118 102 теста.
Выявлено 662 новых случая заражения, 448 пациентов выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 469 летальных исходов (увеличились на 10).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчины 56, 80, 83, 66, 69, 61, 82, 62 лет и женщины 74, 81 лет. Все пациенты, кроме последнего, имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксированы 3 случая смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни.  Таких случаев - 156.