Կորոնավիրուսային վարակի նոր օջախ է հայտաբերվել Ստեփանակերտ քաղաքում
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱՀ առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, կորոնավիրուսային վարակի նոր օջախ է հայտաբերվել Ստեփանակերտ քաղաքում, որը կապակցված է Շուշիում երեկ հաստատված դեպքի հետ: Երկու օջախներից 6 քաղաքացու մոտ հաստատվել է COVID-19: Կորոնավիրուսով վարակված անձանց շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ անհրաժեշտ աշխատանքներ են տարվում:
Այսպիսով, հուլիսի 2-ի դրությամբ կորոնավիրուսով հիվանդացության 6 նոր դեպք է հաստատվել: Մեկուսացված է 70, փաստացի հիվանդությունը հաղթահարում է 24 քաղաքացի:

В Степанакерте обнаружен новый очаг коронавирусной инфекции
«В Степанакерте обнаружен новый очаг коронавирусной инфекции, который связан со вчерашним случаем в Шуши. Ведутся необходимые работы по выявлению круга общения инфицированных COVID-19», - говорится в сообщении министерства.
По состоянию на 2 июля в Арцахе зафиксировано 6 новых случаев COVID-19. Изолированы 70 человек, фактическое лечение получают 24 пациента. Состояние их здоровья оценивается как удовлетворительное. Общее число подтвержденных случаев - 125, выздоровели 101 человек, протестировано 1 982.