Շնորհավորական ուղերձ՝ Թուրքմենստանի նախագահին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Նախագահ Սարգսյանն իր ուղերձում համոզմունք է հայտնել, որ երկու երկրների միջև բազմակողմ համագործակցությունն ապագայում ևս կշարունակի ամրապնդվել հայ-թուրքմենական փոխգործակցության բոլոր ոլորտներում՝ հիմնվելով բարեկամության, վստահության և փոխադարձ աջակցության սկզբունքների վրա:
Նախագահ Սարգսյանը Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովին մաղթել է քաջառողջություն, բարօրություն և հաջողություն պետական գործունեության մեջ, իսկ Թուրքմենստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում:

Поздравительное послание президенту Туркменистана
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедову по случаю его Дня рождения.
Армен Саркисян в своем послании выразил уверенность, что многостороннее сотрудничество между двумя странами и в будущем продолжит укрепляться во всех сферах армяно-туркменского взаимодействия, основываясь на принципах дружбы, доверия и взаимного содействия.
Президент Саркисян пожелал Гурбангулы Бердымухамедову крепкого здоровья, благополучия и успехов в государственной деятельности, а дружественному народу Туркменистана - мира и процветания.